Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

Avukata göre şort giymek “tahrik”13.10.2017 14:33:43
İstanbul'da bir belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu'na verilen 3 yıl 10 aylık hapis cezasına itiraz edildi.

Saldırganın avukatı Şemsi Dak mahkemeye sunduğu itiraz dilekçesinde Ayşegül Terzi’nin “mini etekle otobüse binip ikili koltuğu kaplayacak şekilde eteği kısa olduğu halde yayılarak oturduğunu" öne sürerek Terzi'nin 'müstehcenlik' ve 'hayasızca hareketlerde bulunma' suçunu işlediği savunuldu. Çakıroğlu'na ceza verilirken haksız tahrik hükümlerinin uygulanması gerektiği iddia edildi. .

Genç kadının müstehcen bir görüntü verdiği ve bu durumun erkeklerin dikkatini çektiği ifadelerine yer verilen dilekçede saldırgan hakkında verilen hapis cezasının kaldırılması talep edildi.

Saldırganın hiçbir indirim uygulanmadan 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına tepki gösterilen dilekçede sanığın yargılama sırasında mahkemenin emir ve talimatlarına uyduğu, mahkemeye karşı hiçbir saygısızlık yapmadığı, bu nedenle ceza verilirken indirime gidilmesi gerektiği ileri sürüldü.

Aynı zamanda geçen yerel seçimlerde AKP Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday adayı olan avukat Şemsi Dak en son duruşmada "Etek giyip 2 kişilik koltuk kaplamış. Ayak ayak üstüne atmanın ayıp karşılandığı bir ülkede yaşıyoruz. Bayram günü umuma açık bir otobüste müstehcen bir görüntü verilmesi genel ahlaka aykırıdır" şeklindeki sözleri, salondaki izleyiciler ve Terzi'nin avukatları tarafından tepkiyle karşılanmıştı.İLGİLİ HABERLER