Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yön'den Haberler

Bir uçtan bir uca radyo kardeşliği2.6.2017 17:10:06
Çin Sincan Halk Radyosu (XJBS) ile Yön Radyo’nun işbirliği ile Türkiye’de yapılan Uygurca radyo yayınlarının 10. yılı , Çin Halk Cumhuriyeti Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nin merkezi Urumçi’de yapılan bir törenle kutlandı.


 

XJBS’nin Başkanı Gülşen Turahun, Genel Müdür Yao Lan ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı törene Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç, Özhan Emiroğlu, Ali Sarıgül ve Çetin Çelebi ile Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı İdris Taş katıldı. 

Coşkulu bir ortamda yapılan törende Uygurca Türkçe türküler söylendi. 

Bağlamalarıyla sahneye çıkan Ali Sarıgül Aşık Veysel'den, Özhan Emiroğlu ise Ali Ekber Çiçek'ten Türkçe türküler söyledi. Böylece Anadolu ve Asya’nın ortak kültür değerleri olan türküler, Çin Sincan Uygur’da yankılandı. Törende bir konuşma yapan Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç, "Kurumlarımız 2007 yılında yayın işbirliğine başladı. Bugün memnuniyetle görmekteyiz ki 'Bir Kuşak Bir Yol' vizyonuyla tarihi İpek Yolu yeniden canlanmıştır, kurumlarımız arasında derin dostlukların oluşmasını sağlamıştır" dedi.

 

Kılınç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yön Radyo ile Sincan Halk Radyosu’nun Türkiye’de gerçekleştirdiği bir ilk olan ve 10 yıldır devam eden yayınların gelecekte daha etkili olacağını ve daha iyi anlaşılacağını bugünden görmekteyiz"

Yön Haber

İLGİLİ HABERLER