Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Yürüyüşü

Adalet için bir tuğla da Kılıçdaroğlu'ndan29.8.2017 13:25:34
CHP öncülüğünde Çanakkale’de düzenlenen Adalet Kurultayı 4’üncü gününe girdi. İki ana panel ve çalıştaylarla tamamlanacak günün sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kurultay’ın sonuç bildirgesini açıklayacak.

Çanakkale Eceabat Kocadere Kamp Alanı’nda düzenlenen Adalet Kurultayı’nda son güne girildi. Kurultay sonuç bildirgesinin açıklanacağı gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kampın düzenlendiği yere de adını veren Kocadere köyüne ziyaretiyle başladı.

CHP lideri sabah kahvaltısını Kocadere köylüleriyle yaptı.  Köy muhtarının daveti üzerine gerçekleşen buluşmada CHP lideri köyde yaşayan vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

‘HAYATIMIN EN MUTLU GÜNLERİNDEN BİRİ’

Kılıçdaroğlu, kahvaltının ardından, Kocadere Köyü’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Yaşamının en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirten Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Efendim güzel bir sabah. Sayın Muhtarımız bizi sofrasına davet etti, kapılarını açtı. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum, sağolsun, var olsun. Emin olun benim hayatımın en mutlu günlerinden biri bugün. Böylesine güzel bir sabah, güzel insanlarla beraber olmak, onlarla sohbet etmek, yaşlıları dinlemek, onların sesine kulak vermek. Duayla başladık, duayla sonlandırdık soframızı. Dolayısıyla son derece mutluyum, son derece memnunum.

Kılıçdaroğlu kahvaltının ardından köy meydanındaki Yüceliş Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kılıçdaroğlu kahvaltının ardından köy meydanındaki Yüceliş Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

adaletB
Köyün tarihini az önce muhtarımıza sordum. Çok eski bir tarihi var. Böylesine köklü bir köyde muhtarımla, köylülerle beraber olmak, onların çayını içmek, ekmeğini yemek benim için dünyanın en mutlu günlerinden birisi. Bu vesileyle hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun diyorum. Çayınızı içtik, lokmanızı yedik, helal edin diyorum. Sağolun, var olun.”

 

ADALET ANITINA TUĞLA KOYDU

Panellerin ve çalıştayların yapıldığı kamp alanına Adalet Anıtı inşa edilecek. Kurultay katılımcılarının isteğe bağlı olarak üzerilerine isimlerini yazdırdığı tuğlalarla yapılacak anıta CHP Genel Başkanı da bir tuğla koydu. Kılıçdaroğlu Kurultay programını izlemek için panel yapılan çadıra geçti.

heykel

DEVLETTE, MEDYADA ADALET KONUŞULACAK

Kurultay’ın 4. gününde ‘Devlette Adalet’ ve ‘Medyada Adalet’ konuları ele alınacak. CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin yönettiği ‘Devlette Adalet’ panelinde Ertuğrul Yalçınbayır, Yüksel Yalova, Levent Tüzel, Gürcan Dağdaş ve Abdülbaki Erdoğmuş konuşacak. Öğleden sonra yapılacak ve gazeteci Oktay Ekşi’nin yöneteceği ‘Medyada Adalet’ panelinde ise gazeteciler Ahmet Takan, Doğan Tılıç, Mustafa Kurdaş, Musa Kart konuşacak.

SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANACAK

8 panel, 60’a yakın çalıştayın yapıldığı Adalet Kurultayı sonuç bildirgesinin açıklanması ile son bulacak. Sonuç bildirgesini panel ve çalıştayların tamamlanmasının ardından saat 17.00’de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu açıklayacak.İLGİLİ HABERLER