Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Kurultayı

‘’Adalet Kurultayı düşünce üretimidir’’29.8.2017 16:16:31
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Yön Haber’e yaptığı açıklamada ‘’Adalet Kurultayı düşünce üretimidir’’ dedi


Çanakkale'de düzenlenen Adalet Kurultayı'nın 4. gününde Yön Haber'den Erdal Emre'nin konuğu CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran oldu.

Adalet Kurultayı ve Adalet Yürüyüşünün arasındaki farklara değinen Cankurtaran, ‘’Adalet Yürüyüşü ile Adalet Kurultayını karşılaştıranlar olmuştu. İkisi de bambaşka kendi başına ayrı bir şerhtir. Adalet Yürüyüşü bir eylemken, Adalet Kurultayı bir düşünce üretimidir. Adalet Yürüyüşünde adaletten mahrum bırakılanların yol hikayesini yaşamış ve yaşatmışsak burada da o yol hikayesinden sonra bir düşünce ortamı oluşturduk’’ dedi.

Kurultayın Türkiye’de ilk olduğunu dile getiren Cankurtaran, sözlerine şöyle devam etti: ‘’Bana kalırsa dünyada da tektir. Bu kadar çok çalıştayın ve katılımcının olduğu farklı görüşlerin istişarede bulunduğu bir ortam. İnsanlar bu farklı görüşler sonucunda ortak paydayı bulabileceklerini gördüler’’ dedi.  

RÖPORTAJIN TAMAMINI BURADAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ

İLGİLİ HABERLER