Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Real Market işçileri sendikayı protesto etti12.9.2017 14:58:53
İşten atılan 1700 Real Market işçisi Şişli’deki Tez-Koop-İş sendikasının önünde eylem yaparak hem sendikalarına hem de işverene tepki gösterdi. İşçiler, haklarının gasp edilmesine ve buna karşı sessiz kalan sendikalarını protesto ettiler.

Real Market İşçileri, Tez-Koop-İş Sendikası'nı proteste etmek için Tez-Koop-İş Sendikası 1 Nolu Şube önüne siyah çelenk bırakırken, gasp edilen haklarımızı alana kadar da mücadelelerine devam edeceklerini söylediler.

"HAKLARIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK"

Tez Koop-İş Sendikası 1 No’lu Şube önünde yoğun güvenlik önlemi altında Real Market işçileri adına İdris Polat Bir açıklama yaptı.

İdris Polat açıklamasında; günlerdir Real Market işçileri hileli iflasa, haklarının gasp edilmesine sarı sendikacılığa karşı İstanbul, Konya’da, Ankara’da Metro, Beğendik mağazaları önünde kitlesel eylemler gerçekleştiriyoruz, dedi. Gasp edilen haklarımızı alana kadar da mücadelemiz sürecek ifadesini kullandı.

Polat, haklarımızın gasp edilmesinden sorumlu Metro ve Beğendik mağazaları kadar üyesi olduğumuz bizlerden yıllardır aidat kesen Tez Koop İş Sendikası da sorumludur dedi. Bugüne kadar Tez Koop İş sendikasına hiçbir destek almadıklarını ifade eden İdris Polat, “Metro ve Beğendik mağazalarına karşı Real Market işçilerini gerek toplu iş sözleşme masasında satan, hileli İflas yolu ile haklarımızın gasp edilmesine ses çıkarmayan, günlerdir yaptığımız eylemlerde yanımızda olmayan hatta mücadelemizin karşısında olan, eylemlerimizi engellemeye çalışan üyesi olduğumuz Tez Koop –İş Sendikasını teşhir ediyoruz" dedi.

"TEHDİT EDİLİYORUZ"

Bir sendika üyesi işçileri tehdit edebilir mi? Biz günlerdir sendikamız tarafından tehdit ediliyoruz. Ankara eylemine gittiğimizde “Yedikleri joplarla kalırlar, bu sorun sokaklara çıkarak olmaz, mahkemeler yoluyla hukuki olarak çözülür” diyen sendikal anlayışa karşı karşıyayız dedi.

İdris Polat, sendikamız bizleri eylemler katıldığımızda iş bulamamakla tehdit ediyor. Bizler yıllardır market sektöründe çalışıyoruz. Yine marketlerde çalışacağız. Marketlerde örgütlü olan Tez Koop İş sendikası bizlerin isimlerini market sahiplerine, işe almayın diye mi bildirecek merak ediyoruz, dedi.

Hakları gasp edilen "Real Market işçileri Tez Koop İş Sendikası önünde Tez Koop İş Sendikası nerede diye soran İdris Polat sorusunun cevabını kendi verdi. Bizim buraya geleceğimiz bildiklerinden kapıya kilit vurup kayıplara karıştılar," dedi.

İdris Polat bu süreçte yanlarından olan, Real Market işçilerinin mücadelesini sahiplenen DİSK/Nakliyat İş Sendikasına da teşekkür ederek açıklamasını bitirdi

İLGİLİ HABERLER