Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

CHP, ihaleleri mercek altına aldı: "Büyük yolsuzluklar dönüyor, komisyon kurduk, inceleyeceğiz!14.9.2017 09:35:22
CHP MYK, partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına, ‘’Türkiye’de ihalelerde, belediyelerde çok büyük yolsuzluklar dönüyor, devletin paraları çarçur ediliyor. Bu yolsuzlukları bulup çıkarın’’ talimatı verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun talimatı kapsamında CHP bünyesinde bir ‘’yolsuzluk komisyonu’’ kurulması kararı alındı.


 

CHP ihaleleri mercek altına alacak

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplandı. Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına, ‘’Türkiye’de ihalelerde, belediyelerde çok büyük yolsuzluklar dönüyor, devletin paraları çarçur ediliyor. Bu yolsuzlukları bulup çıkarın’’ talimatı verdiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun talimatı kapsamında CHP bünyesinde bir ‘’yolsuzluk komisyonu’’ kurulması kararı alındı. Komisyonla emanet usulü ihaleler mercek altına alınacak.

Yaklaşık 3 saat, basına kapalı olarak gerçekleşen MYK’de ABD’deki davaya eski Bakan Zafer Çağlayan’ın da dahil edilmesinin Türkiye’ye etkisinin ne olacağı, Almanya ile yaşanan gerginlik ve eğitim politikaları masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, eski bakan Çağlayan’ın da sanık olduğu ABD’de açılan davayla ilgili bilgi verdi. ABD’de görülecek davanın CHP tarafından ABD’den takip edilmesi görüşü öne çıktı.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun ise Sivas’taki birliğine 15 Eylül Cuma günü teslim olacağı öğrenildi. Bugün Balıkesir programı olan Kılıçdaroğlu’nun oğluyla cuma günü vedalaşacağı belirtildi. Edinilen bilgiye göre gösterişli bir asker uğurlaması yapılmayacak.

İLGİLİ HABERLER