Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

AKP’de belediye başkanlarına operasyon yıl sonuna kadar tamamlanacak13.10.2017 09:26:41
Belediye başkanlarını görevden alma operasyonu kapsamında 10 kadar belediye başkanının bu yılın sonuna kadar görevinden alınacağı ifade ediliyor.

AKP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa ettirilmesi üzerine istifası istenen başka belediye başkanlarının da olduğu haberleri giderek netlik kazanıyor.

AKP yönetimi, il ve ilçe belediye başkanlarıyla ilgili yapılacak operasyonu yılsonuna kadar tamamlamayı planlıyor. Parti içinde, “Belediye başkanlarının başarısız olduğu, yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı için görevden alındığı” tartışmalarının partiye zarar vereceği, çalışmaların bir an önce tamamlanarak konunun bir an önce kapatılması gerektiği dile getiriliyor. AKP bu konunun kamuoyundaki yansımalarını ölçmek amacıyla anketler yaptırmayı da planlıyor. AKP Yönetimi, seçilmiş belediye başkanlarına genel merkez tarafından görev bıraktırılmasının AKP tabanında da tepkilere yol açabileceği endişesiyle operasyonu bir an önce tamamlayıp konuyu gündemden çıkartmayı hedefliyor.

İstanbul ve Düzce dışında henüz istifasını veren belediye başkanı bulunmazken Ankara, Balıkesir, Bursa, Niğde belediye başkanlarıyla ilgili sürecin devam ettiği, buna birkaç il ve ilçenin de eklenerek, sürecin bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı konuşuluyor. İLGİLİ HABERLER