Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Yeni partide tartışmalar bitmiyor13.10.2017 10:36:15
MHP’den istifa eden Meral Akşener önderliğinde kuruluş çalışmalarına başlayan yeni partide örgüt içi tartışmalar sürüyor.

Program konusunda yaşanan krizin ardından partide hakimiyet tartışmaları başladı. MHP’den istifa ederek yeni partiye katılan gruplar arasında teşkilatlara hakim olma ve kendi adamlarını teşkilatların başına getirme yarışı başladı. Bunun üzerine Akşener partide bir grubun hakim olmasını engellemek ve gruplar arasında doğabilecek ayrışmaların önünü kesmek amacıyla il başkanlarını belirleyecek bir komisyon kurulmasına karar verdi.

Kurulacak komisyon başkan adayları bulunan illerde tabanın eğilimini dikkate alacak ancak son söz yine de Akşener’in olacak.

MHP’den gelen kadroları iyi tanıyan Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu’nun teşkilatlanma konusunda öne çıkan isimler olduğu ve bu durumun parti içindeki diğer gruplar arasında huzursuzluğa yol açtığı da gelen bilgiler arasında. Bu nedenle kurulan komisyonun, partinin tek bir kişinin eline geçmemesi için çalışacağı ifade edilirken bazı kesimlere göre bu durum Koray Aydın’ın partiyi kontrolüne almasına karşı Akşener’in bir önlemi olduğunu savunuyor.İLGİLİ HABERLER