Bizi takip edin
Bizi takip edin
Spor

Milli takım yenildi, Lucescu konuştu: "Dava açacağım"13.11.2017 22:45:09
A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Mircea Lucescu, 3-2’lik Arnavutluk yenilgisi sonrası açıklamalarda bulundu.

Lucescu, “Hazırlık maçı olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni arkadaşları görmek istiyorduk, onun için güzel bir maçtı. Fizik olarak iyi organize olmuş bir takıma karşı oynadık. İlk yarıda oyunun hakimiydik, domine ettik. Sonuçta 3 kere kalemize geldiler, 3 gol yedik. Bu seviyedeki bir ekip için çok tabii ki bu. Ofansif yönden baktığımızda, iyiydik. Bu maçın amacı, siz de biliyorsunuz, maksimum genç oyuncuyu oynatabilmekti” dedi.

Hollanda 2. Lig ekiplerinden Dordrecht'te forma giyen ve son değişikliklerle milli takım kadrosuna dahil edilen Erol Erdal Alkan'la ilgili de konuşan Lucescu, Habertürk yazarı Atilla Türker'in "Bari A Milli Takım’dan elinizi çekin!" köşe yazısında oyuncunun menajer - yönetici ilişkileri sayesinde kadroya alındığı yönündeki iddiasına değinerek dava açacağını belirtti.

Lucescu, "Erol’u da izledim takımıyla. Benim hoşuma gitmedi, orta sahada oynuyordu. Defansın göbeğinde oynasa iyi olurdu. Kenan ile onu çağırdım, görmek için. Bunda bir sakınca yoktur herhalde? Eğer bunu da yapamayacaksam, oyuncu seçme işini nasıl yapacağım? İnandığım oyuncuları çağırma hakkım var. Genç oyuncu bulmak istediğimi söylemiştim. Erol iyi bir oyuncu. Genç, Türk. Onun da milli takıma seçilme hakkı var. Umut ediyorum ki o da daha iyi bir noktaya gelecek. Bana söylendi menajerler vs. Bu yazarımızın başka bir meselesi varsa… Ben bu konuyu yarım bırakmayacağım. Dava açacağım. Tanıdığım bir menajer yok.” şeklinde konuştu.

Atilla Türker, Habertürk'teki köşe yazısında 2. lig takımları dışında bir takımda oynamamış olan Erol Erdal Alkan'ın milli takıma çağırılmasına tepki göstermiş ve, "Bu iş nasıl oldu? Lucescu, Erol Erdal’ı kadroya nasıl aldı? Kendisi mi izledi? Yardımcıları mı seyretti? İsmini birileri mi kulağına üfledi? Birileri önerdiyse eğer... Öneren bu kişiler futbolumuzun tam göbeğinde mi, yoksa sırtında falan mı? Menajerlerin işlerini kimler kolaylaştırıyor? Kimler çanak tutuyor? Aslında çok soru var. Cevapları da birileri tarafından iyi biliniyor. Şimdilik şunu söyleyeceğim: Beyler... Hiç olmazsa A Milli Takım’dan elinizi çekin!" ifadelerini kullanmıştı.İLGİLİ HABERLER