Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

AKP'ye göre CHP 'Marksist-Leninist'16.4.2018 21:49:05
AKP Sözcüsü Mahir Ünal, CHP'lilerin açıklamalarını "Marksist-Leninist angajmanlar" diyerek eleştirdi.

CHP'lilerin son dönemlerde yaptıkları açıklamalardan örnekler vererek tepki gösteren Ünal şöyle konuştu:

Bugün gündemde dikkatimizi çeken 2 noktanın altını çizmek istiyorum. Bir tanesi CHP İstanbul İl Başkanı’nın tutuklu milletvekilleri için ‘rehin’ ifadesini kullanması. Bir diğeri CHP Genel Başkan Yardımcılarından bir tanesinin Deniz Gezmiş ve Selahattin Demirtaş benzetmesi. Ve tabi HDP milletvekillerin Selahattin Demirtaş’ı 7 kez ziyaret ederken CHP milletvekillerinin 17 kez ziyaret etmiş olmaları ve HDP’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na Demirtaş’ı ziyaret etmesi konusundaki teklifleri. Aslında bütün bunlar anlaşılabilir. Buna şunu da eklemek gerekiyor: Geçtiğimiz günlerde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun parka ve postal giydiği günleri yad etmesini de buraya eklemek gerekiyor.

Biliyorsunuz, 2014 yılında Marksist Leninist Komünist Parti ve 10 marjinal örgüt, HDP’yle işbirliğine gitti ve bunun sonucu olarak Figen Yüksekdağ HDP’nin Eş Başkanı olarak önümüze çıktı. Yani hem PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin hem Marksist Leninist Komünist Parti’nin, geçmişte Mahir Çayan tarafından kurulan ve daha sonra Dursun Karataş tarafından yeniden DHKPC olarak bir terör örgütü olarak kurulan yapıların hepsinin ortak özelliğine baktığımızda; bunların Marksist Leninist örgütler olduğunu ve Stalinist yöntemler kullandığını görürsünüz.

"MARKSİST-LENİNİST ANGAJMANLAR"

Bu örgütlerin hepsinin ideolojik angajmanlarının aynı olduğunu ve benzer yöntemler kullandıklarını ve sorunların çözümünü siyaset olarak değil silahlı mücadele olarak gördüklerini ve bütün dünyada terör örgütü olarak nitelendirildiklerini biliyoruz.

Burada yeni olan şey Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin yeni Marksist Leninist angajmanlarıdır. Yani CHP’nin HDP’yle, PKK’yla, DHKPC’yle bu terör örgütleriyle ortak angajmanlarını bizim doğru anlayabilmemiz ve İstanbul İl Başkanı’nın HDP ağzıyla ‘rehin alınma’ ifadesini kullanması ya da CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın Deniz Gezmiş-Selahattin Demirtaş özdeşimini oluşturması…İLGİLİ HABERLER