Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

Emekliye ikramiye şoku! Bin TL demişlerdi ama...7.6.2018 13:15:24
Emeklilere ikramiye ödemeleri başladı. Başbakan Yıldırım’ın söylediği gibi herkese bin TL ödeme yapılıyor mu?

AKP’nin emeklilere vereceğini söylediği bin TL’lik ikramiye ile ilgili muhalefetten iddialar gelmişti. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, sosyal medya hesabından açıklama yaparak her emekliye bin TL verilmeyeceğini, kimilerine 300 TL, kimilerine ise 500 TL verileceğini, bunun da nedeninin maaş farkı olduğunu yazmıştı.

CHP de AKP’nin her emekliye bin TL ikramiye vermeyeceğini belirtmiş ve AKP’nin daha önce emekliye ikramiye tekliflerini Meclis’te reddettiğini hatırlatmıştı. 

Muhalefetteki bu iddialar üzerine Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında bu konuya ilişkin açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 15 Mayıs 2018 tarihli grup toplantısında Aytun Çıray’ın her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi verilmeyeceğine dair iddiasının doğru olmadığı belirtti. Emekliye verilecek bayram ikramiyesi hakkında ortaya atılan iddiaları net bir dille yalanlayan Binali Yıldırım "Bunun kararı alınmıştır ve yılda 2 sefer emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan her bir emeklimize bin lira bayram ikramiyesi verilecektir, nokta. Net eline geçen para, brüt değil" ifadelerini kullanmıştı.

HERKESE BİN TL VERİLMİYOR

Emeklilere ikramiye ödemeleri başladı. Ancak bazı emekliler bankaya gittiklerinde ikramiyenin söylendiği gibi bin TL olmadığını öğrendi. Bazılarına denildiği gibi bin TL, bazılarına 750 TL, bazılarına ise 500 TL bayram ikramiye ödemesi yapılıyor.

Odatv’nin edindiği bilgiye göre; eğer emekli olan kişi hayatını kaybetmişse, o emeklinin eşine 750 TL ikramiye veriliyor. Yine hayatını kaybetmiş emekli kişinin kızına ise bayram ikramiyesi 500 TL olarak ödeniyor.

İşte bazı ikramiye dekontları:
İLGİLİ HABERLER