Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Habertürk, birçok gazeteciyi işten çıkardı6.07.2018 11:10:18
Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan Gazete Habertürk, dün yayınlanan son baskısıyla okurlarına veda etti. Gazetenin kapanmasıyla birlikte yönetim, birçok deneyimli gazeteciyi işten çıkardı.

Medyaradar'da yer alan habere göre, Habertürk'ün yollarını ayırdığı deneyimli gazeteciler şöyle:

Ümran Avcı, Müslim Sarıyar, Murat Ataş, Dündar Kale, Hayati Arıgan, Veli Sarıboğa, Sinan Bilgenoğlu, Akıncan Adaban, Mehmet Kayahan, Soner Özcan, İrem Koca, Arif Taşkın, Gökhan Artan. 

Gazetenin Yazı İşleri servisinde görev yapan tüm editörlerle de yollar ayrıldı. Magazin servisinden ise Mehmet Çalışkan ve Bülent İpek dışındaki çalışanların görevine son verildiği de iddialar arasında.

 Gazete Habertürk, TV yazarı Mustafa Doğan ile tiyatro yazarı ve editör Ece Saruhan'la da yolları ayırdı. 

Ayrıca Türkiye'nin sayılı eğitim muhabirlerinden Pervin Kaplan da tenkisat sonucu kurumla ilişkisini kesen isimlerden biri oldu.

Ciner Grubu’na bağlı yayın yapan Habertürk Gazetesi son dönemde yaşadığı ekonomik zorluklar ve kur fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle yayın hayatını devam ettirmekte zorluk yaşamış ve dijital bir dönüşüm içine girme kararı almıştı. Gazete, kapanırken 'bazı isimlerin dijitale kaydırılacağına' işaret etmişti.

Ayrıca uzun süredir boş olan Haberturk.com Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna da Yavuz Barlas’a teslim edildi.İLGİLİ HABERLER