Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Berberoğlu'na yurtdışı yasağı!10.10.2018 18:26:23
Cezaevinden geçtiğimiz günlerde tahliye edilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Duruşma ertelendi.

MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin olarak yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na yurtdışına çıkış yasağı kondu. Berberoğlu’nun Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile birlikte yargılandıkları davaya bugün devam edildi.

Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine göre, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis talebiyle tutuksuz yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Cumhuriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Duruşmada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı celse arasında Berberoğlu hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasını talep etti. Mahkeme tarafından bu talep kabul edilerek Berberoğlu hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Duruşma avukatların talepleri alındıktan sonra ertelendi.

24 Haziran seçimlerinde tekrar milletvekili seçilen Berberoğlu geçtiğimiz Eylül ayında tahliye edilmişti.İLGİLİ HABERLER