Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Hakan Yeşilyurt'un ardından...10.02.2019 21:10:21
Sanatçı Hakan Yeşilyurt geçirdiği kalp krizi sonucu 46 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçı arkadaşları bu erken kaybın ardından duygularını sosyal medyada paylaştı.

Grup Yorum: “Sanatçı dostumuz, arkadaşımız Hakan Yeşilyurt’u geçirdiği kalp krizi sonrası kaybettik. Dostları kaybetmek her zaman çok zor olmuştur çünkü geçmişte paylaşılan değerli zamanlar vardır. Hepimizin başı sağolsun"

Müzik grubu Adalılar: “Değerli abimiz ve Adalılar’ın emekçisi #HakanYeşilyurt ‘u kaybettik. Türküleriyle milyonların öfkesini haykıran değerli dostumuzu unutmayacak, bize miras bıraktığı bayrağı dalgalandırmaya devam edeceğiz” 

Sabahat Akkiraz:“Genç iken ölene ölüm zor iştir’ sanatçı kardeşimiz Hakan Yeşilyurt hakka yürüdü. Işık’lar içinde uyusun kardeşimiz. Çok erken oldu” 

Onur Akın: “Hakan Yeşilyurt Yaktın ciğerimi çocuk, aşk olsun” 

İnsan Hakları Derneği: “İHD üyesi insan hakları savunucusu Sanatçı Hakan Yeşilyurt’un vefatı nedeni ile ailesine, sevenlerine ve insan hakları camiasına başsağlığı diliyoruz. Seni hiç unutmayacağız” 

Yılmaz Odabaşı: “Yanıldım ve yoruldum vuslatların izinde/ Beyhude kederlerde sözüm kalacak/ Bu dünyadan gidilir gidilmesine de/ GÜNLERİN YAKASINDA ELİM KALACAK…” 

Eğitim Sen: “Eftelya, Sen Aşksın, Çökertme, Bize Kalan gibi albümlerin sahibi sanatçı Hakan Yeşilyurt, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Yıldızlar yoldaşın olsun, sevdanın, emeğin, dayanışmanın, özgürlüğün, devrim türkülerinin gür sesi”

Murat Meriç: “Erken ölüm” dediğimiz tam da bu. Sessizlerin sesi, güçsüzlerin nefesiydi. “Eftelya” ile hayatımıza girdi, söyledikleriyle orada kaldı; bize ve davasına hiçbir zaman ihanet etmedi. Adalılar’dan Grup Yorum’a etki alanı büyük. Çok üzgünüm” 

 İLGİLİ HABERLER