Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

Gülse Birsel isyan etti16.5.2019 10:16:02
Gülse Birsel, uzun süredir oyuncu sendikalarının dikkat çektiği uzun çalışma saatlerine dikkat çekerek, “Artık insana yakışır bir şekilde yaşamak istiyorum” dedi.

Gülse Birsel, uzun süredir oyuncu sendikalarının dikkat çektiği uzun çalışma saatlerine dikkat çekerek, “Artık insana yakışır bir şekilde yaşamak istiyorum” dedi.

NTV’de yer alan habere göre, hem yazdığı hem de rol aldığı Jet Sosyete dizisinin geleceği hakkında da konuşan Gülse Birsel, dizinin internet aracılığı ile yayınlanacağını belirtti. “Dizimiz önümüzdeki sezon televizyon platformunda değil, İnternet platformunda olacak. 120-150 dakikalar sitcom tarzında olmuyor. 45-50 dakikalar arasında yapacağız, Sitcom tarzında fıstık gibi. Artık insana yakışır bir şekilde yaşamak istiyorum. En azında haftada bir gün izin olacak.” şeklinde konuşan Gülse Birsel’in uzun süredir uzun süren dizilere eleştirilerde bulunmaktaydı.

Oyuncular sendikası yönetim kurulu üyesi Tuba Erdem, 6 ay önceki bir röportajında hem tiyatro oyuncularının güncel durumuna dikkat çekerken, hem de dizilerin ne kadar uzun olduğuna şöyle vurguda bulunmakta:

“Eskiden aynı anda bir filmin dublaj yönetmenliğini yapıp, dizide oynayıp, aynı zamanda tiyatro da yapabiliyorduk. ‘Yedi Numara’yı dört günde çekiyorduk. Bir buçuk günde dublajını yapıyorduk. Kalan zamanlarımız da ise tiyatro yapabiliyorduk. O dönemlerde diziler 45 dakikaydı şimdi ise 180 dakika çekiliyor. Diyeceksiniz ki bir dizinin 180 dakika olmasında ne zarar var? Bir zararı yok onun beş günde çekilmesinde bir zarar var. Yani 180 dakika beş günde çekilemiyor. Çekilemediği içinde saatlerce çalışılıp, ikiye, üçe bölündüğü için siz aynı anda bir dizide ve tiyatroda olamıyorsunuz. Yönetmen istiyor ki oyuncu istediğim zaman elimin altında olsun. Oyununa gitmese olur mu, diyen reji ekipleri var. Kınamıyorum çünkü bunu yapmak zorunda… Bu sebeple tiyatrosu olan oyuncuyu pek tercih etmiyorlar ne yazık ki.”İLGİLİ HABERLER