Bizi takip edin
Bizi takip edin
Medya

Uğur Dündar: Hiçbir baskıya pabuç bırakmam9.06.2019 13:28:07
Dündar ismini ortaya atan Yıldırım "Ne gibi bir zarar, anlamadım! Umarım birilerinin baskısı etkili olmamıştır" açıklamasında bulundu. Uğur Dündar'dan ise "Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam" yanıtı geldi.

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nu biraraya getirecek tartışma programı için hazırlıklar sürerken, moderatörün kim olacağı ise henüz belli olmadı. Binali Yıldırım’ın ismini gündeme getirdiği Uğur Dündar ise kendisi üzerinden bir yıpratma kampanyası yürütülebileceği gerekçesiyle moderatörlük yapmayacağını duyurdu.

Yıldırım, Uğur Dündar’ın açıklamasını, Twitter üzerinden yorumladı.

Yıldırım “Uğur Bey’in kararına üzüldüm. ‘Adaylar ve demokrasi zarar görür’ diyor. Ne gibi bir zarar, anlamadım! O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda “birilerinin” baskısı etkili olmamıştır” diye yazdı.

DÜNDAR’DAN YANIT

Uğur Dündar ise kendisine baskı yapıldığı iddialarını yalanladı.

Twitter’dan Yıldırım’a yanıt veren Dündar, şu açıklamayı yaptı:

“Baskı yapıldığı ve o nedenle moderatörlükten vazgeçtiğime yönelik spekülasyonlar dolaşıyor. Tanıyanlar bilir ben, hiçbir baskıya pabuç bırakmam. Ayrıca kimseden de asla böyle bir girişim gelmedi.

Kararımın tek nedeni;Türkiye’deki kutuplaşmadır. Ülkemiz acilen normalleşmelidir.

Yok efendim canlı yayın olmasın denilmişmiş, baskılar yapılmışmış!.. Mış…Mış…Mış… Geçiniz bunları. Hepsi hayal ürünü… Hiçbiri doğru değil. Ne dediysem o… Gerekçem çok net biçimde tweetlerimde var!..”İLGİLİ HABERLER