Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Necdet Gökçınar: Seçimin kazananı biziz!24.6.2019 08:45:56
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, sonuçlanan seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi'nin 23 Haziran seçimlerinin kilit partisi olduğunu ifade eden Gökçınar, "31 Mart'tan önce 'Saadetçik'tik, terörist ilan edildik; 31 Mart'tan sonra oyuna talip olunan olduk. Saadet'in anahtar bir rol oynadığını görmüş olduk" dedi.

"TERÖRİST İLAN EDİLDİK!"

31 Mart seçimleri sürecinde Saadet Partisi'ne yönelik AKP'nin sert ve haksız ithamlarda bulunduğunu belirten Gökçınar, "31 Mart'tan önce 'Saadetçik'tik, terörist ilan edildik. Medya da 2 aday varmış gibi davrandı. Bu durum Türkiye demokrasisine katkı sağlamadığı gibi, millet iradesinin sağlıklı bir şekilde tecelli etmesine de engel. 2 aday varmış gibi görünmesi sağlıklı değil" değerlendirmesinde bulundu.

Gökçınar, demokratik açıdan Saadet Partisi'nin dikkat çeken bir noktada olduğunu da söyledi.

İstanbul seçimlerinde Saadet Partisi'nin demokratik açıdan etkisine değinen Gökçınar, şu açıklamayı yaptı:

"Oyuna talip olunan olduk, Saadet'in ne kadar anahtar bir rol oynadığını da gösterdik. Tabi oyumuzdaki kayıpta yaşanan mağduriyetin etkisi var ancak bizim duruşumuz hiç değişmedi. Bundan sonra da oy oranına bakmadan aynı şeyleri söyleyeceğiz: Demokrasimizin Saadet'e ihtiyacı var"

"AYRIŞMAYI DURDURDUK!"

İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı olarak AKP'li Binali Yıldırım ve CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun ortak yayınına çağrılmamasını eleştiren Gökçınar, "Öyle yapmayalım, biz kazanacak gibi çalıştık, adaylardan bizim davet edilmememize ilişkin bir çıkış beklerdim" dedi.

Ayrıca "Seçimin kazananı biziz" diyen Gökçınar, "Ayrışmaya karşı durduk, toplumdaki birleşmeyi sağladık, bu duruşumuzun oya dönüşmesi de bir gün olacak" şeklindeki ifadeleri kullandı.İLGİLİ HABERLER