Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Erdoğan İstanbul seçiminin ardından ilk kez kameralar karşısında25.06.2019 11:55:32
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Haziran'da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin ardından partisinin grup toplantısında ilk kez kameralar karşısına çıktı.

Erdoğan'ın konuşmasından bölümler şöyle:

"Pazar günü yapılan İBB seçimi başkanlığının ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nu bir kez daha tebrik ediyorum. İstanbul halkının kararının başımızın üzerinde yeri var. Biliyorsunuz 31 Mart'ta sorunlar tespit edilmişti. Bunun üzerine YSK seçimlerin yenilenmesine karar vermişti.

Binali Bey, İstanbul'da bürokrat olarak başladığı, vekil, bakan, başbakan, Meclis Başkanı olarak sürdürdü. İstanbul halkının taktiri bu şekilde gerçekleşti. Son seçim kimin kazandığının ötesinde milli iradenin üzerindeki şaibenin kalkması bakımından önemlidir.

Geçtiğimiz pazar günü de yüzde 45 olan gerçekleşti. İstanbul'da sahip olduğumuz 25 ilçe ile halkımıza en güzel hizmeti vermenin gayreti içinde olacağız. Yatırımlarımızı, hedeflerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve Meclis için 4 yıllık, belediye için 5 senelik kesintisiz bir dönem bulunuyor. Siyasi anlayışımızda millete küsmek, darılmak, suçlamak yoktur.

Her alanda nerelerde eksiklik, kopukluk olduğunu tespit edeceğiz. Bu değerlendirme sonucunda atmamız gereken adımları atacağız. Milletimizin verdiği mesajları görmezden gelerek kulağımızın üzerine yatma niyetinde değiliz.

Milletimizin sevgisine layık olmak için Allah ömür verdikçe çalışmaya devam edeceğiz.

Vesayet güçleri üzerimize geldiğinde çareyi milletimize sığınmakta aradık. Mücadeleye devam edecek gücü hep milletimizden aldık. Uluslararası alanda üzerime saldırdıklarında milletimizle birlikte 'One minute' dedik. Gezi olaylarında sokağı karıştırdıklarında milletimizle birlikte durdurduk.

Teröristlerin başını milletimizle ezdik. Aynı şekilde 15 Temmuz'da tanklarıyla, toplarıyla ülkemizi işgal etmeye kalktıkların milletimizle dur dedik.

"Yarın G-20 Zirvesi için Japonya-Çin ziyaretimiz var"

Kim ne yaparsa yapsın, milletimizle birlikte kararlıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Yarın G-20 Zirvesi için Japonya-Çin ziyaretimiz var. G-20'de ikili ilişkilerimizi konuşacağız. Bakanlarımızla birlikte orada bu gelişmeleri yoğun bir şekilde ele alacağız. Sipariş ettiğimiz S-400 hava savunma sistemini önümüzde ay almaya başlıyoruz."İLGİLİ HABERLER