Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu’ndan partisinin il başkanlarına önemli talimatlar19.8.2019 07:20:28
CHP’nin, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde basına kapalı olarak gerçekleştirdiği CHP İl Başkanları Toplantısı kapsamında il başkanlarının konuşmalarını dinleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun önemli açıklamalar yaptığı ve talimatlar verdiği öğrenildi.

Cumhuriyet'in haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına, “Daha önce hep kendi mahallemizde çalışıyorduk. Özellikle illeriniz ve ilçelerinizde CHP’ye oy çıkmayan sandıklara gitmenizi istiyorum. Sıfır oy çıkan sandıklara gidin. Oralarda oyumuzu artırmaya çalışın” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun il ve ilçe başkanlarından “CHP’ye sıfır oy çıkan sandıklardan partiye üye yapılmasını ve kaç kişinin üye yapıldığıyla ilgili verilerin de düzenli olarak genel merkezle paylaşılmasını istediği” de kaydedildi. Kılıçdaroğlu’nun özellikle yoksul ailelere yardım yapılması konusunda il başkanlarına doğrudan talimat verdiği öğrenildi. İl ve ilçe başkanlarından bölgelerindeki yoksul aileleri belirlemelerini ve yardım edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu’nun “Ben bu tarz aileleri zaman zaman gazetelerde okuyorum ve buluyorum. Gönül ister ki il başkanları bunu araştırsın. Ama il başkanlarının haberi yok” dediği bildirildi.

Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına çevre eylemlerinde bundan sonra milletvekili, il başkanı dahil olmak üzere hiçbir CHP’linin öne çıkmayacağını belirterek “Her şeyde biz öne çıkıyoruz, sivil toplum kuruluşları varlık gösteremiyor. Onlar çıksın, biz onlara destek verelim. Otobüs verelim, eleman gönderelim. Açıklama yapılacaksa onu da sivil toplum kuruluşunun başkanı yapsın. Kaz Dağları’nda mücadeleyi sivil toplum örgütleri yapacak, biz destek vereceğiz. Örneğin, bazı barolar ‘Adli yıl açılışına katılmayacağız’ dediler. Kalkıp ben açıklama yapsaydım, ‘CHP istemiyor diye katılmadılar’ olurdu. Hiçbir açıklama yapmadık. Bizim görevimiz her şeye balıklama atlamak değil. Yetkin kuruluşları desteklemek” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.İLGİLİ HABERLER