Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Kılıçdaroğlu: Bu kardeşiniz her türlü baskıya göğüs gerecek...17.9.2019 13:29:34
CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu Denizli Merkezefendi'de, Kazım Arslan Parkı’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Kılıçdaroğlu, Merkezefendi Belediyesi Kazım Arslan Parkı açılış törenine katıldı

Tüyü bitmemiş yetim doğduğu andan itibaren vergi ödüyor. Elektriği, musluğu açtığınızda vergi ödüyorsunuz. Benim paramla yatırım yapılıyorsa kaça yaptığını bana söyle. İsraf edilip edilmediğini göreyim.

Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar bu kardeşiniz her türlü baskıya göğüs gerecek bu milletin hakkını sonuna kadar savunacaktır.

8,5 milyon işsizimiz var, üniversite mezunları çocuklarımız işsiz. Sadece tüketiyoruz, borçlanarak tüketiyoruz. Borcun faizini ödemek için borçlanıyoruz. 

Şu soruyu AKP'li kardeşlerim kendisine sorsun; fabrikaları sattın, telekomu, arsaları, silah fabrikasını sattın, peki bu borç nedir? 170 milyar dolar faiz ödüyoruz. Bu paralar nereye gitti? Hepimizin sorması, sorgulaması lazım. 

Tank Palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çektiler bedava uçak almak için. Katar kralına bir şey söylebilir misin o uçağa bindikten sonra? 

Vatandaş bunları söylediğinde yakalıyorsun, tutukluyorsun. Birisinin bunları söylemesi lazım. Kime yakışır, Mustafa Kemal'in partisine yakışır. Kuvâ-yi Milliyecilere yakışır.İLGİLİ HABERLER