Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Trump- Erdoğan görüşmesinin ana gündem maddesi S-40014.11.2019 08:48:34
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine Washington'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında önce Erdoğan ve Trump baş başa görüştü ardından da heyetler arası görüşmeye geçildi. Heyet görüşmesi sonrası Trump ve Erdoğan, ABD'li senatörlerle bir görüşme gerçekleştirdi. İki liderin ortak basın açıklamasında Trump, "Türkiye'nin S400 satın alması büyük zorluklar çıkarıyor. Bugün de konuştuk gelecekte de görüşeceğiz. Umarım bu sorunu çözeceğiz. Dışişleri Bakanımız ve karşılıklı güvenlik danışmanlarımızın S400 konusunda çalışması için anlaştık" dedi. Erdoğan ise FETÖ elebaşının ABD'deki varlığına son verilmesi çağrısında bulundu ve S400 ile F35 konusunda anlaşılabileceğini belirtti.

Erdoğan mektupları iade ettiğini söyledi…

Erdoğan, Donald Trump'ın kendisine 9 Ekim'de gönderdiği mektupları ABD liderine geri verdiğini söylerken, "Ferhat Abdi Şahin denen teröristin Amerika gibi bir ülkenin başkanı tarafından muhatap alınmasını üzüntüyle karşıladım. Apo'nun manevi oğlum dediği birisidir. Böyle birinin stratejik ortağımız tarafından böyle karşılanması bizi üzmüştür" dedi.

Trump- Erdoğan görüşmesi sürerken Pentagon’dan açıklama…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beyaz Saray’da ABD Başkanı Donald Trump ile görüştüğü sıralarda ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Washington'da gazetecilere açıklama yaptı. 

Bakan Esper, ABD'nin YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) desteğini sürdüreceğini sözlerine ekledi. "SDG ile ortaklığımız sürecek. Onlara hâlen yardım sağlıyoruz" diyen Esper, bu oluşumun, IŞİD'in yeniden güçlenmesinin engellenmesinde oynayacağı rol olduğunu söyledi.İLGİLİ HABERLER