Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Devlet Bahçeli'den erken seçim açıklaması...22.11.2019 18:13:25
Erken seçim tartışmalarıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Görüşümüz nettir. Milletvekili genel seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin bir CHP’linin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğü ve Erdoğan’ın görüştüğü kişiye CHP Genel Başkanlığı için destek vermeyi önerdiği iddiasıyla ilgili soruları yazılı olarak yanıtladı.

Ülke gündeminin “maksatlı ve mahsurlu tartışmalarla meşgul edildiğini” belirten Devlet Bahçeli, “Siyasi süreç tehlikeli kaymalar yaşıyor, dikkatle analiz edilmesi gereken kutuplaşmalara çekiliyor” ifadelerini kullandı.

24 Haziran 2018’de yapılan seçimin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçildiğini hatırlatan Bahçeli, “Yegane öncelik 2023 hedeflerini yakalamak olmalıdır. Kim ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin, hangi ayak oyunlarına heves ederse etsin 2023’e kadar Türkiye’nin kararlı duruş ve tutumu zaafa uğramayacak, hedeflerden sapma gösterilmeyecektir. Bu konuda söz birliği, güç birliği, irade birliği çok açıktır, tartışmasızdır” dedi.

Seçimlerin belirlenen tarihte yapılması gerektiğini dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

“Görüşümüz nettir. Milletvekili Genel Seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir. Görünen odur ki, AK Parti’ye hakim olan görüş de, memnuniyetle ifade ediyorum ki, bu şekildedir. Hiç kimse havanda su dövmesin, boşa sallayıp dolu tutmanın peşine düşmesin. CHP-HDP-İP-SP Türkiye’yi risk ve belirsizliğe çekmek için el ovuşturuyor. Bir seçim havası oluşturmaya çalışıyorlar. Bu yanlıştır, mahsurludur, sakat bir tavırdır. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemiz mümkün değildir.”İLGİLİ HABERLER