Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

İşte Ziraat Bankası Genel Müdürü’nün inkar ettiği Simit Sarayı kararı19.12.2019 14:08:05
Ziraat Bankası Simit Sarayı’nı kurtarmak için resmen satın salma görüşmeleri yaptı. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan geri adım atınca Ziraat Bankası Rekabet Kurumu’na yaptığı başvuruyu internet sitesinden kaldırdı. Ancak CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ziraat’in o kararını sosyal medya hesabından paylaştı.

Ziraat Finans Grubu’na bağlı Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, ekonomik olarak zor günler geçiren Simit Sarayı’nın yüzde 51 hissesini Kavukçu Yapı’dan devralmak için Rekabet Kurulu’na başvuruda bulunmuştu.

Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan başvurunun ardından devletin Simit Sarayı’nı kurtaracağı tartışmaları başladı. CHP’nin konuyu sürekli gündemde tutması ve toplumdan gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bu kararı tasvip etmediğini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan genel müdürün “konu gündeme geldi ancak düşünmüyoruz” dediğini aktardı ancak belgeler Ziraat Bankası Genel Müdürü’nü yalanlıyor.

Ziraat Bankası Simit Sarayı’nın yüzde 51 hissesini satın almak için resmen Rekabet Kurumu'na başvuruda  bulunmuştu. Rekabet Kurumu'na başvurunun, alan ve satanlar anlaştıktan sonra yapıldığı bilenen bir uygulama.

O başvuru, kurumun sitesinde duruyordu. Ancak Erdoğan'ın açıklamasından sonra kaldırıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ziraat Bankası Genel Müdürü’nün inkar ettiği kararı twitter hesabından paylaştı.İLGİLİ HABERLER