Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

İşçi çadırında bayram: Çalışmak zorundayız24.5.2020 13:56:36
Adana’da tarlaların kenarlarına kurdukları çadırlarda yaşayan mevsimlik tarım işçileri, bayramı memleketlerinden uzakta geçirmenin burukluğunu yaşıyor.

Yumurtalık ilçesi Yeşilköy ve Kaldırım mahallerinde, çadırların bulunduğu alanda kalan işçiler, bayramın ilk gününde aileleriyle bayramlaştı.

 

Kadınlar bayramlaşmaya gelenlere ikram edilecek şeker, kolonya hazırlarken çocuklar da bayram şekeri topladı.

Seyhan Ziraat Odası yönetim kurulu üyesi Cahit İncefikir de çadırlarda kalan ve tarlalarda çalışan işçileri ziyaret etti, bayramlarını kutladı.

İncefikir, işçilerin tarımsal üretimin en önemli zinciri olduğunu belirterek, “Onlara üretime verdikleri katkı nedeniyle tüm çiftçiler adına teşekkür ediyor, bayramlarını kutluyorum” dedi.

‘SEZONU BİTİRMEK ZORUNDAYIZ’

Şanlıurfa’dan gelerek Yeşilköy Mahallesi’nde tarım işçiliği yapan Mithat Batmaz, tarım sezonunun başlamasıyla Adana’nın yolunu tuttuklarını söyledi.


Ekim-kasım ayına kadar çalıştıktan sonra memleketlerine döneceklerini aktaran Batmaz “Bayramda dönen olmuyor çünkü biz sezonluk işçi olduğumuz için sezonu bitirmek zorundayız. Annem şu anda memlekette, dayılarımın yanında kalıyor. Her ne kadar bayramda burda olsak da memleket özlemi, anne özlemi illa oluyor” dedi.

Kaldırım Mahallesi’nde tarım işçiliği yapan Şanlıurfalı Hasan Sadaklı da hem salgın hem de çalışmak zorunda oldukları için memleketlerine gidemediklerini belirterek, “Bayram biraz sıkıcı geçiyor. Dışarı çıkamıyor, bir yere gidemiyoruz. Eşi dostu göremiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde her şey düzelir, güzel olur. Onu ümit ediyoruz” ifadesini kullandı.İLGİLİ HABERLER