Bizi takip edin
Bizi takip edin
Kültür Sanat

İstanbul Valiliğinden Grup Yorum konseri açıklaması2.6.2020 09:56:39
Grup Yorum, 9 Ağustos'ta Yenikapı'da konser gerçekleştireceklerini duyurdu. İstanbul Valiliği ise konser başvurusunun kabul edildiği yönündeki haberleri yalanlayarak, "İzin verilmemiştir" dedi.

Grup Yorum, 9. Bağımsız Türkiye Konseri'ni gerçekleştireceğini duyurdu. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise konsere izin verilmediği açıklandı. 

GRUP YORUM KONSER DUYURUSU YAPTI

Grup Yorum, Twitter hesabından konser duyurusu yaptı ve 9 Ağustos saat 15.00'te Yenikapı Mitin Alanı'nda konser vereceklerini açıkladı.

Konser, Grup Yorum üzerindeki konser yasaklarının kaldırılması için ölüm orucunda yaşamını yitiren İbrahim Gökçek ve Helin Bölek'e ithaf edildi. Grup Yorum'un resmi hesabından yapılan açıklamada, "Bu konser Helin ve İbrahim'in dünya halklarına armağanıdır!" denildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ: İZİN VERİLMEDİ

İstanbul Valiliği ise, gece saatlerinde yaptığı açıklamada konser başvurusunun kabul edildiği yönündeki haberleri yalanladı ve konsere izin verilmediğini açıkladı.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bazı sosyal medya hesapları ve basında yer alan Yenikapı Miting Alanı'nda 9 Ağustos 2020 Pazar günü yapılacağı bildirilen konser başvurusunun Valilikçe kabul edildiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Valiliğimizce izin verilmemiştir." ifadesi kullanıldı.İLGİLİ HABERLER