Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

CHP'li Serter, esnafın taleplerini tek tek anlattı30.6.2020 23:25:24
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter: "İnanın arkadaşlar ve sizler de çok farkındasınız biliyorum: Bir tek esnafımızın yüzü gülmemekte, kendi gülmediği gibi kalfası da ustası da kan ağlamakta. "


TBMM Genel Kurulu'nda partisinin grup önerisi üzerine söz alan CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter,  salgın sürecinde krizi giren esnafın sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. 

1 milyon 895 bin esnafın 16 milyon haneye ekmek ve aş götürdüğünü belirten Serter, "Bu rakamların ortaya koyduğu tablonun yorumunu sizlere bırakıyorum." dedi. 

Bedri Serter, şu anda esnafın %74’ünü oluşturan  1 milyon 300 bine yakınının yarını için çok endişeli olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Pandemi sürecinde 3,5 aydır kapalı olan işyerlerine gelen elektrik, doğalgaz ve su faturalarının o dönem için iptal edilmesini istiyorlar çünkü 1 TL’lik bile tüketim yapmadılar. Makbuzlarda sadece vergiler yazıyor diyorlar. Esnafımızın %70’e yakını Bağkur’umu, yanımda çalışan arkadaşımın da SGK borcunu ödeyemiyorum diyor. Hepimiz biliyoruz ki Bağkur da SGK da çalışan bir insan için gelecek garantisidir. Esnaf kardeşlerimiz, hiç değilse, Mart ayı başı itibariyle Bağkur ve SGK ödemelerini 6 ay ödemesiz, kalan borcu 12 ay taksitle faizsiz ödemek istiyor.

CHP Milletvekili Bedri Serter'in konuşmasının tamamı şöyle: 

 

 

İLGİLİ HABERLER