Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Beyrut'ta patlama: En az 40 kişi öldü4.8.2020 22:50:34
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada en az 40 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.


Lübnan'daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı.

Yangın nedeniyle güçlü bir patlama meydana geldi. Patlama sesi başkentin banliyölerinden de duyuldu. İtfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek için olay yerine kısa sürede ulaştı. Helikopterlerin de yangına müdahale etmek için havalandığı görüldü. Lübnan Emniyet Genel Müdürü, olayın, daha önce el konulan patlayıcıların tutulduğu bir depoda meydana geldiğini söyledi. 

Eski Başbakan Hariri'nin evinde büyük hasar oluştu

Nedeni henüz kesin olarak belirlenemeyen patlamayla birlikte çevredeki binalarda da hasar oluştu. Eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evinin yakınlarında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre, çok sayıda kişi de yaralandı.

Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

Patlama nedeniyle hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi'nde büyük hasar oluştu. 

'40 ölü, yaklaşık 2500 yaralı'

Hastane kaynaklarından aktaran RT muhabiri, patlama neticesinde 700'den fazla yaralının olduğunu bildirdi. Ardından Lübnan Sağlık Bakanlığı, "Şimdiye kadar 25'den fazla kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 2 bin 500 yaralı var ve başkentin hastaneleri yaralılarla dolu" açıklamasını yaptı.

Lübnan Sağlık Bakanı Hamad Hasan, Al Jazeera kanalına açıklamasında ölü sayısının 40'a çıktığı bilgisini verdi.

Olayın ardından ülke genelinde yas ilan edildi.İLGİLİ HABERLER