Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

Meral Akşener: Erdoğan'ın çağrısı parlamenter sisteme geçiş çağrısı ise destek veririz11.8.2020 19:40:19
Gündem Meral Akşener: Erdoğan'ın çağrısı parlamenter sisteme geçiş çağrısı ise destek veririz akşener 11 Ağustos 2020 14:07 -A+ İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Evine dön" çağrısına destek vermesine ilişkin açıklama yaptı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Evine dön" çağrısına destek vermesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Karşılık önerimiz de iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş. Bu konuda bizden yardım, destek isteniyorsa bunu en başından beri talep eden biziz dolayısıyla elbette bu konuda destek verilir. CHP’de dahil olmak üzere muhalefette yer alan ben millet ittifakı açısından konuşayım iyileştirilmiş güçlendirilmiş sisteme geçişle ilgili destek vermeye hazır. Burada da bir sorunumuz yok" ifadelerini kullandı.

"Sayın Erdoğan, milli ve yerli olduğumuzu teslim etti"

Bu bir destek çağrısı bunun birinci ayağı sayısal olarak bize ihtiyaçları yok. İkinci ayağı dış politika zaten hiç yalnız bırakılmadılar. Üçüncü ayağı ise bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu demokrasinin ortadan kalkışı, hukukun üstünlüğünün ortadan kalkışı, adalet duygusunun zedelenmesi gibi, liyakatsizlik gibi ekonomik zorlukların arka planında bu tercihler var. Bu tercihler değiştirilecekse orada elbette ben biliyorum ki, CHP’de dahil olmak üzere muhalefette yer alan ben millet ittifakı açısından konuşayım iyileştirilmiş güçlendirilmiş sisteme geçişle ilgili destek vermeye hazır. Burada da bir sorunumuz yok. Tabii hangisi?  Orada en önemli iki kelime var milli ve yerli olduğumuzu teslim etti Sayın Erdoğan. Şimdiye kadar hiç bana gayri yerli diyebilen olmamıştı. Bu dönem 5 yılda hepimiz gayri milli, gayri yerli olduk. Biz kendimizi biliyoruz milli, yerli, milliyetçi, kalkınmacı, demokrat bir siyasi partiyiz dolayısıyla  beş sene sonra anlaşılmış olması biz ancak memnun eder.”İLGİLİ HABERLER