Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

'E-NABIZ'daki aksaklık yüzünden kronik rahatsızlığı olanlar izin alamıyor'15.9.2020 20:23:50
İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, kronik rahatsızlığı olup ilaç kullanan birçok çalışanın e-nabızda kronik rahatsızlıklarının görüntülenemediğini ve idari izin alamadıklarını bildirdi.

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, pandemi döneminde kronik hastalığı olan çalışanların belgelerinin e-nabızdan oluşturulup kurumu ile paylaşmasının yeterli olacağı yönünde genelge çıktığını ancak kronik rahatsızlığı olup ilaç kullanan birçok çalışanın e-nabızda kronik rahatsızlıklarının görüntülenemediğini ve idari izin alamadıklarını bildirdi.

İyi Parti'li Koncuk, kronik rahatsızlığı olanların e-nabızda yaşanan aksaklıktan dolayı raporunu kurumuna ibraz edememelerine ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemiyle Meclis'e soru önergesi verdi. Koncuk, raporunu kurumuna ibraz edemeyen çalışanların idari izin alamadığına dikkat çekti. Koncuk, "E-nabız sisteminde kronik hastalıkları olan vatandaşlarımız neden sistemde risk raporlarını göremiyor? E-nabızda yaşanan aksaklıklar için Bakanlığınıza bu süreçte ulaşan şikâyetler neden ivedilikle dikkate alınmıyor?" diye sordu. İLGİLİ HABERLER