Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu25.9.2020 12:58:44
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) içerisinde yaşanan kriz ile ilgili yaptığı haber sebebiyle Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre; Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) içerisinde yaşanan krizin perde arkasını haberleştiren Terkoğlu'nun haberinde, Bakan Albayrak’a “hakaret edildiği” ve “halkı Albayrak’a karşı kışkırtmak için yapıldığı” öne sürüldü.

Albayrak’ın avukatı tarafından adliyeye sunulan dilekçede, soruşturmanın “Kamu görevlisine hakaret” suçundan yürütülmesi istendi. OdaTV’de 17 Eylül’de “Erdoğan’ın Saray’a çağırıp fırçaladığı başkan kim?” başlığıyla yayımlanan haberde Hak-İş içerisinde yaşanan krizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girdiği ve parti yönetiminden Hak-İş ile ilgili gelen şikâyetler üzerine Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’ı acil olarak Cumhurbaşkanı Sarayı’na çağırdığı belirtilmişti. 

Haberde, Berat Albayrak tarafından gündeme getirilen kıdem tazminatı konusunda Hak-İş yönetiminin hükümetin karşısında yer alan sendikalar ile birlikte hareket ettiği yorumu yapılırken, Albayrak’ın bu durumu Cumhurbaşkanı’na taşıyarak Hak-İş yönetimini şikâyet ettiği iddiasına yer verildi. Bakan Albayrak’ın avukatı Özel’in, suç duyurusu dilekçesinde, “Şüphelinin sorumlusu olduğu kurum siyasi çıkarım elde etmeye çalışmıştır” iddiası yer aldı.İLGİLİ HABERLER