Bizi takip edin
Bizi takip edin
Siyaset

AKP ve CHP'den Ermenistan'a tepki27.9.2020 12:59:48
Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırına AKP ve CHP'den sert tepkiler geldi.

Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin bu ssabah ateşkesi ihlal ederek cephe hattında Azerbaycan ordusu ve sivillere saldırmasına tepkiler sürüyor. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Ermenistan’ı kınadı. Çelik, “Ermenistan bir kere daha hukuk tanımaz bir provokasyon gerçekleştirdi. Ermenistan’a bağlı katliam şebekeleri bu saldırılarla insanlık suçu işliyor Ermenistan’a karşı uluslararası toplum sesini yükseltmelidir. Türkiye Azerbaycan'ın yanındadır. Ermenistan ateşle oynuyor ve bölge barışını tehdit ediyor. Bu saldırılar Ermenistan’ın uluslararası hukuku tanımadığını bir kere daha gösterdi. Uluslararası toplum Ermenistan’ı mahkum etmelidir. Türkiye bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edecektir. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını kınadı ve “Çatışma bir an önce bitirilmelidir. Kardeş Azerbaycan'ın daima yanındayız. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin bu ?sabah ates¸kesi ihlal ederek cephe hattında Azerbaycan ordusu ve sivillere saldırmasına tepkiler sürüyor.  

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ermenistan’ı kınadı. Özkoç, “Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz. Çatışma bir an önce bitirilmelidir. Kardeş Azerbaycan'ın daima yanındayız. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz” ifadelerini kullandı.İLGİLİ HABERLER