Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Yürüyüşü

Adım adım İstanbul'a...1.7.2017 20:54:43
Kılıçdaroğlu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü"nün 17'inci günü Sakarya Merkez deki konaklama alanında tamamlandı. Aşırı sıcağa rağmen günde en az 15 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu, adım adım İstanbul'a yaklaşıyor.

420 kilometrelik yürüyüşte bugüne dek yaklaşık 284 kilometre yol kat edildi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 17'nci gününe başlarken, Sakarya'nın Akyazı İlçesi Ormanköy Mevkii'ndeki mola yerinde açıklamada bulundu. Adalet duygusunun yüceltilmesini, adaletli davranılmasını isteyen Kılıçdaroğlu, "17'nci günümüze başlıyoruz. Yine güzel bir gün. Güneş güzel ve 'Adalet Yürüyüşümüz' devam ediyor. Allah'ın yarattığı kainatın içerisinde bir dengesi ve adaleti vardır. Bu adaleti ve dengeyi bozan da maalesef insanoğludur. Biz isteriz ki adalet duygusu 7'den 70'e herkes tarafından kabul edilsin. Adalet duygusunu yüceltelim, adaletli davranalım. Hiçbir ayrım yapmaksızın, kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmaksızın hep birlikte huzur içerisinde yaşayalım. Bunun temel yolu adalettir, adalettir, adalettir" dedi.

Alanya'daki orman yangınına değinen Kılıçdaroğlu, kısa sürede kontrol altına alınmasını ve önlenmesini umut ettiklerini, doğaya, kelebeğe, kuşa gösterilen saygının ağaç ve ormanlara gösterilmesi gerektiğini anlattı. CHP Genel Başkanı, şöyle devam etti:

"Ormanların olmadığı bir ülkede rahat, huzurlu yaşayamayız. bir ağacın baharda çiçek açmasının insanın ruhuna verdiği esintiyi güzelliği emin olun kimse rahat rahat başka olayda hissedemez. Onun için adalet için yürüyoruz, birlikte yürüyoruz. Beni yalnız bırakmayan, adaleti özleyen, savunan tüm dostlarıma arkadaşlarıma, değişik siyasal partilerden arkadaşlarıma, hiçbir siyasi partiye üye olmayan vatandaşlarıma bu adalet yürüyüşünde destek verenlere hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Hepiniz sağolun varolun. Yolumuza devam ediyoruz. Adalet için, adalet için."

DESTEK VERDİLER

Yürüyüşe İhsan Eliaçık, Mustafa Sarıgül, 17 baroya üye 300 avukat katılarak destek verdi. Kendilerini 'Antikapitalist Müslümanlar' olarak nitelendiren bir grup,, 'Allah adaleti emreder' yazılı pankart açtı. Yürüyüş sırasında 1100 metre uzunluğunda bayrak açıldı.

SICAK HAVA BUNALTTI

Sabah Akyazı Ormanköy mevkiinde başlanan yürüyüşte Erenler İlçesi Bekirpaşa mevkiine ulaşılarak mola verildi. Yürüyüşe katılanlar, 'Nükleersiz gelecek için adalet', 'Çevre hakkı için adalet', 'Adalet demokrasi için', 'Kadınlar adalet istiyor', 'Herkese adalet', 'Adalet mülkün temelidir', 'Adalet' ve Halkevci Kadınlar grubu ise 'Eşitliği de adaleti de kazanacağız', 'Adalet tekmecilerin yargılanmasıdır', 'Erkek adalet değil, gerçek adalet' gibi dövizler taşıdı. Hava sıcaklığı 32 dereceye ulaşırken, asfalt yolda yapılan yürüyüşte hissedilen sıcaklık daha da yüksek oldu. Güneşten korunmaya çalışanlar şapka takarken, bazı kişiler ise şemsiyelerini açarak yürüdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında sık sık su içti. Yürüyüşe katılanlar kan ter içinde kalırken, yine de keyifli oldukları görüldü.

'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NDE BİN 100 METRELİK TÜRK BAYRAĞI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 17'nci gününde, Sakarya'da bin 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla yüründü.

SU VE ELEKTRİK KESİNTİSİNE NEDEN OLDU

İzmir'in Menderes ilçesindeki Gümüldür bölgesinde çıkan orman yangını nedeniyle bazı enerji nakil hatları zarar görünce Menderes, Buca, Karabağlar, Gaziemir, Konak bölgesinde sular kesildi. Menderes, Gümüldür ve Özdere bölgelerine elektrik de verilemedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürü Fügen Selvitopu, TEDAŞ'ın, yangının enerji nakil hatlarında tehlike yaratacağı gerekçesiyle elektriği kesmesi nedeniyle Tahtalı Barajı'ndan Arıtma Tesisi'ne su aktaran pompaların çalışamadığını söyledi. Bu nedenle Menderes, Buca, Gaziemir, Karabağlar ve Konak'ın bir kısmının saat 15.30'dan itibaren su alamadığını belirten Selvitopu, "Yangının sönmesi ve soğutma çalışması sonrası TEDAŞ hatta elektrik verebilecek. Biz Karabağlar ve Konak'taki bölgeleri kısmen güneydeki depolardan besleyeceğiz. TEDAŞ elektriği yangına uzak başka bir hattan besleyebilmek için çalışıyor. Su akmayan bölgelere tankerlerle su takviyesi yapacağız" dedi.

KORTEJDE YÜRÜYÜNLERE KÜFÜR VE HAKARET

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'adalet' yürüyüşünün 17'nci gününde Erenler İlçesi Modern Sanayi geçişinde bazı kişiler, kortejde yürüyenlere küfür ve hakaret etti. Polis yürüyüşe katılanlar ve sanayi çalışanları arasında güvenlik önlemi aldı. 

Kortejin yanından otomobilleriyle geçen bazı kişiler de Rabia işareti yaptı, bazıları da araçlarından Ak Parti'nin seçim kampanyası müziklerini çalarak yürüyüşü protesto etti.

GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLAR DA KATILDI

Adapazarı Sapağı'nda 20 görme engelli vatandaş da korteje katılarak destek verdi. Bu sırada görüntü çekmek isteyen basın mensupları ile polis arasında gerginlik çıktı. Yürüyüşün bugünkü eabı Erenler İlçesi Dörtyol mevkiinde son buldu.

Sıcaktan etkilenen bazı vatandaşlar baygınlık geçirdi. Kamp alanında bulunan telefon, anahtarlık, cüzdan, sırt çantası ve çeşitli eşyaların sahiplerinin gelip alması için anonslar yapıldı.

Kılıçdaroğlu: Ülkemize adalet gelene dek vazgeçmeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nden ülkeye adalet gelene kadar vazgeçmeyeceklerini belirtti. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün 17'nci gününde, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir mesaj paylaştı. Adalet gelene dek yürüyüşten vazgeçmeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sesimizi dağlar, ovalar, altında yürüdüğümüz gökler duydu; adaleti yok edenler duymak istemiyor. Ülkemize adalet gelene dek vazgeçmeyeceğiz" dedi. İLGİLİ HABERLER