Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Yürüyüşü

Yön Haber, Adalet Yürüyüşü'nde24.06.2017 13:04:07
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü her geçen gün daha da kitleselleşiyor. Yön Haber ve Yön Radyo, yürüyüşü an be an takip etmeye devam ediyor.


Türkiye'nin en önemli gündemi haline gelen Adalet Yürüşüyü, bugün 10. gününde.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşe toplumun tüm kesimlerinden gelen destek, her geçen kilometre sonrası adeta katlanarak artıyor.

Yön Haber ve Yön Radyo habercileri de yürüyüşü an be an takip etmeye devam ediyorlar.

Yön Radyo 12.00 haber bültenine katılan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Yön Haber'den Erdal Emre'ye önemli açıklamalarda bulundu.

KADINLAR VE GENÇLER UMUDU YEŞERTİYOR

Yürüyüşün coşkuyla sürdüğünü belirten Toprak, "Yürüyüşe avukatlar da katıldı. Çeşitli kesimlerden insanlar özellikle Binbir Çiçek Kadın Korosu'da buradaydı. Yöresel kıyafetleriyle Tokatlı kadınlarda vardı. Kadınların ve gençlerin bu kadar çok iştirak etmesi gerçekten de buradaki yoğunluğu ve coşkuyu arttıran ve umudu da yeşerten bir durum. Kadının olduğu her yerde o arayışın başarıya ulaşacağı konusunda herkes hemfikir zaten" dedi.

Aynı zamanda bir hekim olan Benli, Kılıçdaroğlu'nun bu sıcakta büyük bir kararlılıkla ilk günki gibi yoluna devam etmesini mucize olarak tanımladı. Benli, "Görülüyor ki; ne kadar büyük bir istek var, azim var, inanç var. İnsanlara bu kadar yolu bir inanç yürütebilir" dedi.

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli röportajının ardından Yön Radyo haber bültenine bağlanan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Burada yaklaşık 3 bin kişi var ve her gün değişik yerlerden geliyorlar. Adalet ve özgürlük özlemlerini haykırıyorlar. Tabii bu yürüyüşün siyasi boyutuna bakarsak. Türkiye'nin en temel sorunlarından biri olan adaletsizliğe dikkat çekmesi açısından önemli ve etkin bir yürüyüş oldu" dedi.

 

YÜRÜYÜŞÜ İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Yarkadaş, Yön Radyo'dan Filiz Atıcı'nın "Yürüyüşe yönelik eleştirileri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna kesin bir dille şu yanıtı vardi.

"Bunları hiç ciddiye almıyorum. Bunları konuşup Yön Radyo dinleyicilerini yormaya bile gerek yok. Bu yürüyüşü itibarsızlaştırmaya çalışan, akıllarınca yürüyüşü gözden düşürmeye çalışan yorumlar"  dedi.

BENLİ VE YARKADAŞ'IN KONUŞMALARININ TAMAMINI BURADAN DİNLEYEBİLİRSİNİZİLGİLİ HABERLER