Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Yürüyüşü

Yürüyüş İstanbul'da 1 milyon kişiye ulaşır...26.06.2017 13:04:35
CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, 12. gününde gittikçe kitleselleşen Adalet Yürüyüşü'nü Yön Haber'e değerlendirdi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Haziran günü başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün 12. gününde CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Yön Haber'den Erdal Emre'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Salıcı, yürüyüş İstanbul'a ulaştığında milyon kişilik bir kitleye ulaşılacağını tahmin ettiğini söledi. 

Yürüyüş güzergahından Filiz Atıcı'nın sunduğu Yön Radyo 12.00 haber bültenine bağlanan Emre, sabah saatlerinden bu yana yaşanan gelişmeleri aktardıktan sonra CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı'yı canlı yayına alarak Adalet Yürüyüşü'ne dair görüşlerini aldı.

TÜRKİYE BU YÜRÜYÜŞÜN BAŞLADIĞI GÜNE TEKRAR DÖNMEYECEK

Sözlerine "Siyaset değişti, parti gündemi değişti. İnsanların günlük hayatları da değişti. Normalde bugün burada yürüyen insanların büyük bir kısmı bayramda ya aileleriyle olacaktı ya büyüklerin yanına el öpmeye gideceklerdi ya da tatilde olacaklardı. Herkes programlarını iptal etti, bugün buradalar. Bayramda bu kadar çok insanın burada olması aslında az önce bahsettiğiniz siyasetin değişmesinin iyi bir işareti. Bu saatten sonra Türkiye bu yürüyüşün başladığı güne umarım tekrar dönmeyecek"

YÜRÜYÜŞ MALTEPE'DE BİTECEK AMA...

Salıcı yürüyüşün Maltepe sonrası için şu açıklamayı yaptı: "Bu yaklaşık 25 gün sürecek bir yürüyüş. Maltepe'ye varıldığında bu yürüyüş süreci sona ermiş olacak. Ama Türkiye'ye adalet gelir mi gelmez mi, bunları şu anda öngörmek mümkün değil. Bizim talebimiz adalet gelene kadar herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı ve rahat yaşadığı bir ülke olana kadar bu mücadeleye devam etmek, bunu ivmelendirerek devam ettirmek. Belki yürüyüş bölümü Maltepe'de bitecek ama ondan sonraki mücadele yine kimsenin kimseye sataşmadığı demokratik usuller içinde yürüyen ve başka aşamalarla devam eden bir süreç olacak

SÖYLEŞİNİN DEVAMINI BURADAN DİNLEYEBİLİRSİNİZİLGİLİ HABERLER