Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Yürüyüşü

Adalet Yürüyüşü 14. gününde...28.6.2017 08:51:31
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı tarihi Adalet Yürüyüşü 14. gününe başladı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi Düzce halkına teşekkür etti


15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on dördüncü gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.

Kılıçdaroğlu geceyi Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanında geçirdi.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 14’üncü gününe başlarken yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Yine güzel bir gün. Güneşimiz var. Olağanüstü güzel bir doğamız var. Yürüyüşümüz her geçen gün daha bereketli hale geliyor. Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provokasyondan sonra gerek ben, gerek arkadaşlarım ve gerekse yürüyüşe katılan arkadaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz güzel bir örnek olması açısından son derece önemli. Adalet, adalet, adalet dedik ve bu bağlamda yürüyüşümüze devam ediyoruz. Azimliyiz kararlıyız. İstanbul’a kadar gülerek eğlenerek kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın biz her türlü baskıya her türlü provokasyona hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bizi sevgi ve hoşgörü ile karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum.”

Kortej saat 08:15’de Sakarya’ya doğru yola çıktı.

 

DP GENEL BAŞKANI UYSAL DA KATILDI

Düzce çıkışında devam eden Adalet Yürüyüşü'ne 14'üncü günde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın yanında, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala, Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Umut Oran da destek verdi. Kılıçdaroğlu'nun yanında yürüyen Gültekin Uysal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşe 1000 partili ile destek verdiklerini söyledi. Uysal, 2015 yılındaki seçimlerde partinin sloganının da 'Herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için zenginlik' olduğunu hatırlatarak CHP liderinin başlattığı yürüyüşe destek verme kararı aldıklarını ifade etti. 

 

BOZKURT İŞARETLİ VE ATATÜRK PORTRELİ DESTEK

Yürüyüşçüler Düzce çıkışında İhsaniye mevkisine yaklaşırken 'Bozkurt' işareti yapıp Atatürk fotoğrafı taşıyan bir kişi MHP'li olduğunu, ancak Adalet Yürüyüşü'nü desteklediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, 'Bozkurt' işareti yapan başka bir gençle de bir süre yan yana yürüdü. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, 14'üncü günün ikinci etabını da tamamlayarak kent çıkışındaki İhsaniye mevkisinde mola verdi.

[Haber görseli]

Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri, Adalet Yürüyüşü'ne katıldı

İlk etap sorunsuz bir şekilde geçilirken ilk mola Küçük Melen yanında bulunan Konsopa Otel önünde verildi.

Molanın ardından Adalet Yürüyüşünün ikinci etap yürüyüşü başladı. Sosyalist Enternasyonal Başkanı Luis Ayala, Başkan Yardımcısı Umut Oran ve ÖDP Genel Başkanı Alper Taş da Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü.

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran, perşembe günü de yazarları tutuklu olan Cumhuriyet ve Sözcü gazetesini ziyaret edeceklerini bildirdi.

Dünyada 140’a yakın ülke, parti ve organizasyonun üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal adına "Adalet Yürüyüşü"ne destek verecek Luis Ayala’nın Türkiye’den perşembe akşamı ayrılacağı kaydedildi.

 

DÜZCELİ VATANDAŞIN TEPKİSİ

Öte yandan gübre henüz temizlenmeden kamp alanından geçen Düzceli Münir Emiral’ın duruma tepki gösteren videosu sosyal medyada paylaşıldı. Videoda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i telefonla arayıp gübrenin kaldırılmasını istediğini söyleyen Emiral, “Bu AK Parti’nin zararına. Böyle cahillik olmaz, böyle enayilik olmaz. Halk Partisinin genel başkanına pislik yapıyorsun” dedi. Emiral, telefonda görüştüğü bir kişiye de, “Düzce’yi pislediniz. Yarım saate bu temizlenmezse sizi Reis’e şikayet edeceğim” dedi.

İLGİLİ HABERLER