Bizi takip edin
Bizi takip edin
Adalet Yürüyüşü

"FETÖ'ye karşı kararlı bir şekilde duran biziz"9.7.2017 20:39:42
Milyonların katıldığı Maltepe Adalet Mitingi sonrası ilk açıklamasını Yön Haber'e yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan, "Bu miting tarihin kırılma anıdır"dedi


CHP Genal Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından sonra Yön Haber'e değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Bülent Tezcan önemli açıklamalarda bulundu.

"Tarihin kırılma anıdır."

Erdal Emre'nin sorularını yanıtlayan Tezcan, "Tarihin kırılma anıdır. Bu bir son değil Genel Başkanımızın söylediği gibi yeni bir başlangıçtır, yeniden doğuştur. 15 Haziran'da bu yürüyüş kararı verilip yola çıktığımız zaman büyük bir buluşma olacağına inanıyorduk ama bu bambaşka bir şey oldu. 3 milyona yakın vatandaşımız bu meydandaydı. Türkiye adalet özlemi ve çığlığıyla, ötekileştirilenlerin, ezilenlerini yok sayılanların bir kere daha büyük bir güç olabileceğini gösterdi." dedi.

"Bu mazlumların yürüyüşüdür."

Yürüyüşün genelinde hakim olan  güvenlikle ilgili de konuşan Tezcan, "Biz barışçıl bir eylem planladık. Bu yürüyüş bütün terörize etme çabalarına rağmen, bütün itibarsızlaştırma çabalarına rağmen biz ve halkımız biliyorduk ki bu  mazlumların yürüyüşüdür. Hiç kimsenin burnu kanamadan, demokratik en masum biçimiyle yollara düştük." dedi.

"FETÖ'ye karşı kararlı bir şekilde duran biziz."

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile ilgili konuşmasının büyük alkış alması ve desteklenmesiyle ilgili olarak Fetö'ye karşı kararlılıkla duranın kendileri olduğunu söyleyen Tezcan, "İktidar kendine muhalif herkesi Fetö'cü diye yaftalamaya başladı."dedi.

TEZCAN'IN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI BURADAN DİNLEYEBİLİRSİNİZ

İLGİLİ HABERLER