Bizi takip edin
Bizi takip edin
Yaşam

Cenazelerin karıştığını definden sonra fark ettiler14.9.2018 14:50:23
Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, guatr ameliyatı sonrası hayatını kaybeden Ayşe Özgenel'in yakınlarına morgdan yanlışlıkla Ümmü Akat'ın cenazesi teslim edildi. Yanlışlık aile cenazeyi defnettikten sonra anlaşıldı.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde oturan ve guatr ameliyatı sonrası hayatını kaybeden 67 yaşındaki Ayşe Özgenel ile Harmanlı Beldesi’nde yaşlılığa bağlı yaşamını yitiren 97 yaşındaki Ümmü Akat’ın cenazeleri, Devlet Hastanesi morguna konuldu. Ayşe Özgenel’in yakınlarına morgda Ümmü Akat’ın cenazesi teslim edildi ve yaşlı kadın Belediye Mezarlığı’nda toprağa verildi.

YAKINLARI TESLİM ALMAK İSTEYİNCE ORTAYA ÇIKTI

Bir süre sonra Ümmü Akat’ın yakınları da geldikleri morgda cenazeyi teslim almak istedi ancak baktıklarında cenazenin Akat’a ait olmadığını fark etti. Morg görevlileri ile yapılan görüşmenin ardından yanlışlık yapıldığı fark edilerek bir süre önce teslim alınıp defnedilen Özgenel’in mezarının kazılmasına karar verildi. Mezar açıldı ve Özgenel diye defnedilen Akat’ın cenazesi alınıp Harmanlı Beldesi’ne, açılan mezara ise Özgenel’in cenazesi defnedildi.

Ayşe Özgenel’in eşi Cemal Özgenel, “Cenazede 25- 30 kişi vardı. Hiçbirimiz farkına varamadık. Yüzünü de açmadık kadın olduğu için” dedi.

 

Ümmü Akat’ın torunu Abuzer Uyanık ise morga teslim ettiği cenazeyi teslim alırken anneannesinin cenazesinin olmadığını fark ettiğini ifade ederek, şunları anlattı:
“Akşam saat 6 gibi vefat etti. Görevliler eşliğinde morga ben kendi ellerimle teslim ettim. Morg görevlisinin gösterdiği cenazenin anneanneme ait olmadığını söyledim. Annemler gelip baktı ve diğer cenaze yakınları da tanıdık. Onları aradım ve gelip baktılar. Yardımcı da oldular mezarı açtık, çıkarmadan önce yüzüne bakıp teşhis ettim. Baktım ve cenazenin bizim olduğunu gördüm. İncitmeden tabuta koyup, cenaze aracıyla getirip kendi mezarlığımıza defnettik.”İLGİLİ HABERLER