Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Bülent Tezcan: Bu çığlığı 82 milyon duysun!30.1.2020 14:41:54
Aydın’da Beyköy,Ovaköy ve Kuyucular mahallesi halkı Jeotermale karşı “Havama, suyuma, toprağıma dokunma” sloganıyla kadınıyla, erkeğiyle direniyor.

CHP PM üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Kuyucular’da jeotermal enerji santraline karşı direnen mahalle halkını ziyaret etti. Mahalleden bir kadının ‘Kanser olmak istemiyoruz’ sözleri üzerine konuşan CHP’li Tezcan, “Bu çığlığı 82 milyon duysun” dedi.

Tezcan:”Burada vatandaşın çığlığını, 82 milyon Türkiye duysun. Bu insanlar Kanal İstanbul’un kenarında 1 koyup 10 kazanacakları rantiyecilik istemiyor. Bu insanlar milleti, devleti soymak peşinde değil. İstedikleri tek şey var. Çoluğumuz çocuğumuz kanser olmasın. Havamız zehirlenmesin, toprağımız zehirlenmesin diyorlar. Bu arazi Kuyucular köyünün arazisiymiş. Hazineye geçirdikleri araziyi vatandaşa sormadan, buranın toprağını işleyenlere sormadan bir gecede jeotermal kuyusu açmışlar. Bu jeotermal işi artık ölçüyü aştı. Aydın’ı zehir yuvası haline getirme peşindeler. Burada 1.sınıf tarım arazileri var. 3-5 kişinin kar hesabı tutsun diye Aydın’da yaşayan vatandaşın geleceğini çalmaya kimsenin hakkı yok”İLGİLİ HABERLER