Bizi takip edin
Bizi takip edin
Emek Dünyası

Direnişçi işçiler Ankara'ya gidiyor11.7.2018 20:49:30
1 aya yakın bir süredir direnişlerini sürdüren Makro/Uyum Market işçileri ve ortaklaşa direniş yürüttükleri 11 aydır direnen Real Market işçileri yine ortak eylemler yapmak üzere Ankara'ya gidiyor.

MİGROS’un Uyum Mağazalarını satın almasıyla işsiz kalan ve tazminatları ödenmeyen Makro/Uyum işçileri günlerdir İstanbul’da AVM’ler de bulunan Migros ve Macro Center mağazaları önlerinde haklarını alabilmek için eylemler gerçekleştirdi.

Bugüne kadar Makro/Uyum marketlerinde çalışan yaklaşık 1500 işçiye kıdem tazminatı ödemesi yapılmamış ve ödemenin ne zaman yapılacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. Makro/Uyum işçileri Ankara Kazan’da bulunan Makro Genel Müdürlüğüne giderek Makro Genel Müdürü ve Konkordato Komiseri ile görüşmeyi planlıyor.

Makro/Uyum İşçilerinin mücadelelerine destek vererek mücadelelerini ortaklaştıran, hileli iflasla işlerinden atılan ve 11 aydır direnen Real Market İşçileri de Metro Gross Market ve AVM’lerde bulunan Media Markt mağazaları önlerinde mücadelelerini sürdürüyor. Real Market işçileri de Ankara'da olacak, Etlik Metro mağazası önünde de bir eylem gerçekleştirilecek.

Nakliyat-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, Kazan’daki Makro Genel Müdürlüğü’nde ve Etlik Metro Mağazası önünde Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve Makro/Uyum-Real işçilerinin katılımıyla basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Basın Açıklamasının Yapılacağı Yerler;

Yer : Makro Genel Müdürlüğü
Adres : Saray Mahallesi, İstanbul Yolu 26. Km. Gıdacılar Cad. No:11,Kazan/Ankara
Tarih : 12 Temmuz 2018 Perşembe
Saat : 09.00

Yer : Ankara Etlik Metro
Adres : Kasalar Mevki Halil Sezai Erkut Cad. No:30 / Etlik (İncirli)
Tarih : 12 Temmuz 2018 Perşembe
Saat : 12.00İLGİLİ HABERLER