Bizi takip edin
Bizi takip edin
Güncel

Fahrettin Koca:"En iyi tedbir evimizdir"21.11.2020 16:59:20

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 65 yaş ve üzeri kişileri yasaklarla ilgili uyardı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli büyüklerimiz; 10.00-13.00 arası evde olmak yerine, dışarıda olmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu sizin için daha iyi" ifadelerini kullandı.

"Sevgili gençler. Dışarıda az zaman geçirin"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13.00-16.00 saatleri arası sokağa çıkacak gençleri de uyardı. Bakan Koca, "Sevgili gençler. 13.00-16.00 arası evde kalmak yerine, çıkmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu hepimiz için daha iyi. (Gençler mesajı aldı. Biz yine de telefon edip, hatırlatalım.)" dedi.

Ağır hasta sayısı 8 kat arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı bir diğer paylaşımda, ağır hasta ve vaka sayısındaki yükselişe dikkati çekti.

 

Bir günde tespit edilen yeni hasta sayısının 5 binin üzerinde olduğunu, dünkü can kaybının 141'e ulaştığını anımsatan Koca, "Mücadeleden daha az yara, daha az acıyla çıkmak için zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. En iyi tedbir evimizdir. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın." ifadelerini kullandı.İLGİLİ HABERLER