Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Aarhus Belediyesinden büyük jest, göndere Türk bayrağı çekildi25.3.2017 15:22:52
Bir çok Avrupa ülkesinden Türkiye aleyhine açıklamalar ve yasak kararları gelirken Danimarka’nın ikinci büyük kenti Aarhus Belediyesi'nden Türkiye'ye büyük jest yapıldı.
Danimarka’nın ikinci büyük kenti Aarhus’u ziyaret eden İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Ünver, Strateji Geliştirme Müdürü Deniz Çağdaş ve İl Meclis Üyesi Mufit Yetkin belediyeyi ziyarete geldiklerinde kendilerine büyük bir jest yapılarak binanın gönderine Türk ve Danimarka bayrakları çekildi.
 
Aarhus Belediyesi Sosyal Komisyon başkanı eski milletvekili Hüseyin Araç ile Gençlik ve Çocuk Dairesi Direktörü ve belediye başkan yardımcısı Bünyamin Şimşek’in girişimlerine duyarlı davranan Belediye Başkanı Jakob Bundsgaard, Türk misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak adına göndere Türk bayrağını çektirdi.
 
Türk heyeti, Bünyamin Şimşek, Yaşlılar dairesi yetkilisi Jette Skive, Hüseyin Araç ve Kültür dairesi başkanı Rabih Azad lle birlikte, yaşlılar yurdu, ilkokul, kültür merkezi ve kütüphaneleri gezerek bilgi aldı.
 
Her iki belediye arasında yapılabilecek işbirliği konuların da konuşulduğu görüşmede, Avrupa’da son zamanlarda yaşanan tatsız olayları biraz olsun yumuşatmak için Türk bayrağı jestinin yapıldığı belirtildi.
 
Her iki belediyenin iki ülke arasında, siyasi, ticari, kültürel ve dosthane ilişkilerin gelişmesi için çalıştıkları kaydedildi.
Beylikdüzü Belediyesi heyetinin, bu samimi ve sıcak karşılamadan çok mutlu olarak ayrıldıkları vurgulandı.


İLGİLİ HABERLER