Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Putin "Türkiye-Rusya ilişkileri tamamen onarıldı"3.5.2017 16:48:19
Soçi'ye geldiği için Erdoğan'a teşekkür eden Putin "Bu ortak çalışmalarımız, Rusya-Türkiye ilişkilerinin özel bir statü kazandığını ve tamamen onarıldığını gösteriyor" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'deki yazlık devlet başkanlığı konutunda ağırladı. Erdoğan’la Putin’in görüşmesinde Suriye’nin önemli bir yer tutması bekleniyor.

“İLİŞKİLERİN ÖZEL BİR STATÜ KAZANDIĞINI…”

Sputnik’te yer alan habere göre; davetini kabul edip Soçi'ye geldiği için Erdoğan'a teşekkür eden Putin, görüşmenin basına açık kısmında şunları söyledi: "Sizinle planladığımız gibi ilişkilerimiz gelişiyor. Sizinle bir araya gelip ikili ilişkilerimizin kilit alanlarını ve Suriye krizi dahil olmak üzere temel uluslararası sorunlarını konuşabilme imkanı bulmamız çok iyi oldu. Bu ortak çalışmalarımız, Rusya-Türkiye ilişkilerinin özel bir statü kazandığını ve tamamen onarıldığını gösteriyor."

PUTİN’DE ERDOĞAN’A TEBRİK

Putin şöyle devam etti: "Referandum sonucu nedeniyle sizi bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Ülkenizdeki iç siyasal durumun düzene gireceğine ve bunun, Rusya-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine yardımcı olacağına inanıyoruz. Zira sizinle yaptığımız birçok şeyin parlamentolarımızda tartışılması gerekiyor."İLGİLİ HABERLER