Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

İmam: "Domuz eti yiyen eşcinsel olur"19.9.2017 16:23:00
İsveç’te bir imam, çocuklara domuzların eşcinsel olduğunu ve domuz eti yiyenlerin eşcinsel olabileceğini söyledi. Açıklamalar tepki topladı.


İsveç’in Malmö ilinde Mahmood Camii’nin İmamı Rizwan Ahmad Afzal, “domuzların eşcinsel olduğu için yenilmeyeceğini, domuz eti yiyenlerin de eşcinsel olabileceğini” ileri sürdü. Açıklamalar tepki yarattı.

 

Bulltofsta İlkokulu 5. sınıf öğrencileri, geçtiğimiz günlerde sınıf öğretmenleriyle birlikte Mahmood Camii’ni ziyaret etti. Öğretmenlerden biri, caminin imamı Rizwan Ahmad Afzal’a Müslümanların neden domuz eti yemedikleri sorusunu sordu.

Afzal, domuzlar eşcinsel oldukları için etlerini yemenin haram olduğunu ve bu nedenle de Müslümanların domuz etini yemediğini iddia etti.

‘DÜŞÜNMEDEN SÖYLEDİM!’

Verdiği yanıtların yerel medyaya yansıması üzerine Sydsvenskan gazetesine açıklamalarda bulunan Afzal, daha önce söylediklerini kabul etti. Ama öyle bir şey söylemeyi düşünmediğini, öğretmenin sorması üzerine kendiliğinden bir cevap verdiğini söyledi.

İmam, yaptığı açıklamaların çocukları rahatsız etmişse özür dilediğini belirtmekle birlikte söylediklerinin arkasında durduğunu vurgulamaktan kaçınmadı.İLGİLİ HABERLER