Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Küba'da uçak düştü!18.5.2018 22:07:13
Küba'nın başkenti Havana'da yolcu uçağı kalkıştan hemen sonra düştü. İlk yardım ekipleri büyük hasar gören ve yanan uçağa müdahale ederken, görgü tanıkları bazı yolcuların ambulanslarla hastanelere sevk edildiklerini aktardı.

Küba Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı, Jose Marti Havalimanı'nda kalkıştan kısa süre sonra düştü. Uçakta 100'den fazla kişinin olduğu belirtildi. İç hat seferi yapan yolcu uçağının Havana'dan Holguin'e gittiği öğrenildi.

ALEV TOPUN DÖNEN UÇAKTAN YARALI KURTULANLAR VAR

Havana-Holguin seferini yapmak için havalanan yolcu uçağında 104 yolcu ile 4 mürettebatın bulunduğu belirtildi. Düştükten sonra bir alev topuna dönen uçağın enkazına ulaşan itfaiye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Başkent Havana'ya sınır kentlerden bir olan Santiago de Las Vegas kentin yakınlarında tarım alanına düşen uçağa ulaşan ilk yardım ekipleri büyük hasar gören ve yanan uçağa müdahale ederken, görgü tanıkları bazı yolcuların ambulanslarla hastanelere sevkedildiklerini aktardı. Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel ve çok sayıda üst düzey yetkili ile birlikte olay yerine gitti. 

Küba'da uçak düştü! Yaralı kurtulanlar varİLGİLİ HABERLER