Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

''DEAŞ beni seks kölesi yapmak istiyor''7.2.2017 16:29:28
DEAŞ'a karşı Peşmerge ve terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG saflarında savaştıktan sonra ülkesine gönderilen Joanna Palani İngiliz Daily Mail gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Suriye'de de terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki uzantısı YPG saflarında DEAŞ'a karşı savaştıktan sonra pasaportuna el konularak ülkesi Danimarka'ya gönderilen 23 yaşındaki Joanna Palani çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Palani; Terör örgütü DEAŞ’ın kendisini yakalayıp seks kölesi yapmak istediğini iddia etti. Keskin nişancı olarak eğitilen ve örgütte adı "Ölüm Leydisi" olarak anılan Palani YPG'ye katıldığı süreçte herşeyini kaybettiği ifade etti.

DEAŞ'ın, ölü ya da canlı yakalanması için başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu hatırlatan Palani, bu nedenle sürekli yer değiştirmek zorunda kaldığını aktardı.

Palani, "Ülkemde beni terörist olarak görüyorlar" dedi. Eylül 2015'te bölgeye geri dönmesini önlemek için Danimarka tarafından 12 aylık bir seyahat yasağı konan Palani, 6 Haziran'da Doha'ya giderek, konulan bu yasağı ihlal etmişti.

Dünyanın en iyi ülkelerinden birinde yaşadığını belirten Palani, "Evsizim ve gece uykuya aç bir şekilde yatmaya çalışıyorum. Ayrıca geceleri soğuktan uyuyamıyorum." dedi.

Ülkesinde de kimselere güvenmediğini vurgulayan genç kadın, "Danimarka mahkemeleri beni DEAŞ'a katılan teröristmişim gibi yargılamaya çalışıyor. Ancak ben bir suçlu değilim" dedi.Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da tutuksuz yargılanan Palani'nin bu yüzden 2 yıl hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

İran Kürdü olan Palani'nin babası ve dedesinin peşmerge olduğu belirtildi. Kopenhag'daki bir üniversitede siyaset bilimi ve felsefe okuyan Palani, geçen sene Mayıs ayında Vice News muhabirine bölgede yaşadıklarını anlatırken, "DEAŞ militanlarını öldürmek çok kolay" demişti. Irak'ın Ramadi kentindeki bir göçmen kampında 1993 yılında dünyaya gelen Palani'nin ailesi Körfez savaşı sırasında ülkesini terk ederek, Kopenhag'a yerleşmiş.İLGİLİ HABERLER