Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

'ABD Suriye'yi bölmeyi tasarlıyor'7.2.2018 21:20:25
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'yi, Suriye'yi bölme planları yapmakla suçladı. Lavrov, Moskova'nın bu planların içeriğinin tam olarak ne olduğunu Washington'a soracağını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Lavrov, “Amerikalılar ülkenin (Suriye) bölünmesi yolunu tuttu gibi duruyor. Suriye’nin fiilen bölünmesine ilişkin planlar var, bunu biliyoruz” dedi. Lavrov, “Amerikalı meslektaşlarımıza bu planlarının içeriğinin tam olarak ne olduğunu soracağız”diye konuştu.

Rusya’da ‘yeni neslin yöneticileri’ni belirleme amaçlı ‘Rusya’nın Liderleri’ yarışmasının finalistleri için Soçi’de gerçekleştirilen bir etkinlikte konuşan Lavrov, Sputnik’in aktardığına göre şöyle devam etti:

“Anlaşılan Amerikalılar, Suriye’nin meşru hükümetin davet etmemesine karşın bu ülkede bulunmalarının tek sebebinin IŞİD ve teröristleri yenmek olduğu yönünde bize verdikleri taahhütleri terk ettiler. Zira şimdi de bu ülkedeki varlıklarının, burada, rejim değişimi ile sonuçlanacak istikrarlı bir siyasal çözüm süreci başlayana kadar devam edeceğini söylüyorlar.” İLGİLİ HABERLER