Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Suriye'de 'kimyasal yalanını' ortaya atan Beyaz Kasklılar, film stüdyosu kurmuş!12.4.2018 10:52:09
Suriye hükümetine karşı savaşan cihatçı gruplardan oluştuğu bilinen Batı destekli Beyaz Kasklılar isimli örgüte ait bir 'film stüdyosu' ele geçirildi.

Yardım örgütü olduklarını öne süren ancak terör örgütleriyle bağlantıları ortaya çıkarılan Beyaz Kasklılar'a ait Doğu Guta'daki film stüdyosunun Suriye ordusu tarafından tespit edildiği belirtildi.

İran'ın Fars haber ajansına göre Beyaz Miğferler'in Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad yönetimine karşı yalan haber ürettiği ve propaganda amaçlı çekimler yaptığı film stüdyosunu ortaya çıkardı.

Film stüdyosunun Doğu Guta'nın Sakba ilçesinde bulunduğu belirtilen haberde, Suriyeli askerlerin Beyaz Miğferler tarafından bırakılan kameraları ve film yapım cihazlarını ele geçirdiği ifade edildi.

Bu hafta sonu Doğu Guta'nın Duma ilçesinde kimyasal saldırı düzenlendiği iddia edilmiş, iddialar Beyaz Kasklılar adlı örgüte dayandırılarak saldırının sorumluluğu Suriye hükümetine yüklenmişti.

Saldırı iddiasını reddeden Rusya Savunma Bakanlığı, bir dizi Batılı ülkenin ve Beyaz Kasklılar isimli sivil toplum kuruluşunun ateşkese zarar vermek için yeni bir yalan haber kampanyası başlattığını vurgulamıştı.İLGİLİ HABERLER