Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Emperyalistlerin para kasası: Büyük finansal kriz geliyor29.5.2018 13:58:33
Türkiye de dahil bir çok ülkede kurdurduğu vakıf ve benzeri örgütlenmelerle emperyalistlerin projelerini finanse eden George Soros, Avrupa Birliği'nin varoluşsal bir krizde olduğunu belirterek, "Yeni bir büyük finansal krize doğru ilerliyor olabiliriz" dedi.

Paris’teki bir toplantıda konuşan Soros, “İran ile olan nükleer anlaşmaya son verilmesi ve transatlantik birliğinin yıkımıyla karşı karşıyayız” dedi.

 

Soros, açıklamasında, “Bunun Avrupa ekonomisi üzerinde olumsuz bir etki yaratması ve diğer bozulmalara yol açması kaçınılmaz. Doların gücü, gelişen piyasa para birimlerindeki yükselişi halihazırda kesmekte” ifadesini kullandı.

“Yeni bir büyük finansal krize doğru ilerliyor olabiliriz” diyen Soros, “Avrupa birliği, varoluşsal bir krizde. Ters gidebilecek her şey, ters gitmiş durumda” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de de faaliyet yürüten 'Açık Toplum' isimli vakıf ve enstitülerle dünyanın birçok ülkesinde emperyalizmin projelerini yayan ve finanse eden Soros, Sovyetler Birliği'nin dağılması döneminde de birçok Sosyalist Kamp ülkesinde aynı faaliyetleri yürüterek adına 'Kadife Devrim' denilen ayaklanmalar örgütlemişti. Ukrayna'daki turuncu devrim ve Gürcistan devrimi tamamen Soros'un ürünü olarak biliniyor. Bu ülkelerdeki sivil toplum yapılarını finanse ederek hükümetleri yıkan Soros'un, Arap Baharı'nda da rol oynadığı iddia ediliyor. İLGİLİ HABERLER