Bizi takip edin
Bizi takip edin
Dünya

Jackie Chan'den Hong Kong protestolarına tepki16.8.2019 19:50:09
Dövüş sanatları efsanesi Jackie Chan, Hong Kong'daki protestolara tepki göstererek, 'Güvenlik, istikrar ve barış tıpkı temiz hava gibidir, kaybedinceye kadar ne kadar değerli olduğunu asla bilemezsiniz' dedi.

Ünlü oyuncu Jackie Chan, Hong Kong'daki protestoları Çin'in devlet televizyonu CGTN'ye değerlendirdi. Yaşananları “üzücü ve iç karartıcı” olarak niteleyen Jackie Chan, “CCTV'de 'Beş Yıldızlı Kırmızı Bayrak'ın 1.4 milyar muhafıza sahip olduğunu gördüğümde, hemen buraya geldim” dedi.

“Vatanseverliğin en temel prensiplerini bir Hong Kong vatandaşı ve bir Çinli olarak ifade etmek istedim. Ben bir ulusal bayrak koruyucusuyum. Ayrıca, herkesin sesini temsil etmek için bu etkinliğe katılmak istedim” diyen Jackie, “Birçok ülkeyi ziyaret ettim ve şunu söyleyebilirim ki, ülkemiz son yıllarda hızla gelişiyor. Nereye gidersem gideyim Çinli olmaktan gurur duyuyorum ve 'Beş Yıldızlı Kızıl Bayrak'a dünyanın her yerinde saygı duyuluyor” ifadelerini kullandı.

Jackie Chan şöyle devam etti:

“Hong Kong ve Çin benim doğum yerim ve evim. Çin benim ülkem, ülkemi seviyorum, evimi seviyorum. Umarım Hong Kong yakında barışa döner.”

Jackie Chan'in 2009'daki ayrılık yanlısı hareket hakkındaki yorumları da oldukça ses getirmişti. Jackie, “Özgürlüğün iyi olup olmadığından emin değilim” ifadelerini kullanmıştı.

65 yaşındaki Çinli, Halk Politik Danışma Konferansı'nın da üyesi. Pekin'deki bu yasama danışma organı, büyük ölçüde Çin Komünist Partisi üyelerinden oluşuyor.İLGİLİ HABERLER