Bizi takip edin
Bizi takip edin
Ekonomi

Vergi rekortmenleri açıklandı: Birincinin adı yok!



8.8.2017 09:11:26
2016 yılına ilişkin kurumlar vergisi rekortmenler listesinin ilk sırasında ise isminin açıklanmasını istemeyen bir kurum yer aldı.


Vergi rekortmenleri listesi açıklandı, 53 kişi gizlilik talep etti.

Maliye, 2016 yılına ilişkin kurumlar ve gelir vergisi rekortmenlerini dün yayınladı. Kurumlar vergisi rekortmenler listesinin ilk sırasında isminin açıklanmasını istemeyen bir kurum yer alırken gelir vergisinde ise Semahat Sevim Arsel geçen yıl olduğu gibi rekortmen oldu. Rekortmen 27 kurum ile gelir vergisi rekortmeni 53 kişi isminin gizli kalmasını istedi. Hürriyet’te yer alan habere göre, Maliye Bakanlığı rekortmenler listesini sessiz sedasız Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) istatistikler bölümünde yayımladı.

Kurumlar vergisinde ikinci sırada 1.8 milyar lira ile Ziraat Bankası, üçüncü sırada ise 1.6 milyar lira ile Merkez Bankası yer aldı.

Gelir vergisinde ise Semahat Sevim Arsel geçen yıl olduğu gibi rekortmen oldu. İkinci sırada Rahmi Koç, üçüncü sırada Şarık Tara, dördüncü sırada Suna Kıraç geldi. 5, 6, 7 ve 8 ismini açıklamazken, 9. sırada Ömer Koç yer alırken, gelir vergisi rekortmenleri arasında da 53 kişi isminin gizli kalmasını istedi.

İşte liste:



İLGİLİ HABERLER